Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دوچرخه‌های برقی بی‌زنجیر و بی‌صدا؛ سواره نظام جدید ارتش بریتانیا با الهام از جنگ اوکراین

ارتش بریتانیا و استفاده از دوچرخه‌های برقی
ارتش بریتانیا و استفاده از دوچرخه‌های برقی Copyright UK Ministry of Defence
Copyright UK Ministry of Defence
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش بریتانیا استفاده از دوچرخه‌های کوه‌پیمای الکترونیکی را به عنوان وسایل نقلیه سبک در عملیات‌های نظامی خود بررسی می‌کند.

آگهی

بریتانیایی‌ها با الهام از ارتش اوکراین در حال بررسی میزان توان و مانور دوچرخه‌های برقی موسوم به « Stealth H-52» هستند تا مشخص کنند که آیا این نوع وسایل نقلیه سبک برای حمله به مواضع دشمنان کارا هستند یا خیر.

قیمت این وسیله نقلیه سبک که قرار است به واحدهای ارتش بریتانیا بپیوندد حدود ۶ هزار و ۵۰۰ پوند برآورد شده که با یک شارژ کامل می‌تواند ۶۰ کیلومتر را بپیماید.

سربازان بریتانیایی مسلح به سلاح‌های ضد تانک «کارل-گوستاف» با استفاده از این دوچرخه‌های برقی، یک عملیات مخفی علیه دشمن فرضی را بازسازی کردند.

دوچرخه‌های الکترونیکی علاوه بر هزینه پایین ساخت و نگهداری، می‌توانند تا ۸۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند. آن‌ها همچنین قادرند با عملیات در زمین‌های ناهموار از خطر کمین در امان بمانند. 

دوچرخه‌های برقی از نوع «Stealth H-52» فاقد پدال، زنجیر، تسمه یا چرخ دنده و تقریباً بی‌صدا هستند. در فرمان آن نیز جایی برای نگه داشتن سلاح تعبیه شده است تا سربازی که از آن استفاده می‌کند به آسانی به سلاح خود دسترسی داشته باشد. 

مهم‌تر از همه، امکان شارژ باتری‌های دوچرخه‌های الکترونیکی در میدان جنگ به کاربران این وسیله نقلیه سبک اجازه می‌دهد در ماموریت‌های با برد بلند شرکت کنند.

تصمیم بریتانیا برای بررسی میزان کارایی دوچرخه‌های برقی در جنگ‌ها از درس‌هایی است که از حمله روسیه به اوکراین الهام گرفته شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اوکراینی‌ها در طول جنگ با روسیه، از ابزارهای مدرن و خلاقانه برای پیشی گرفتن از دشمن خود و پاسخ موثرتر به تهدیدات استفاده کرده‌اند.

نیروهای نظامی اوکراین در روزهای نخست تهاجم روسیه به کشورشان از موتورهای برقی «دلفاست» برای حمله به تانک‌های دشمن استفاده کردند.

موتورهای الکترونیکی دلفاست که بردی معادل ۲۰۰ کیلومتر دارند ظاهراً صدایشان از «Stealth H-52» نیز کمتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش اژدها؛ سلاح لیزری جدید بریتانیا که هزینه هر شلیک‌ آن تنها ۱۰ پوند است

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

بریتانیا: روسیه به دلفین‌ها آموزش می‌دهد تا از آنها در ماموریت‌های نظامی استفاده کند