پایان وضعیت اضطراری در برلین؛ شیری که احتمالا گراز بود

جستجو برای شیر گمشده در برلین، ۲۰ جولای ۲۰۲۳
جستجو برای شیر گمشده در برلین، ۲۰ جولای ۲۰۲۳ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از بیش از ۲۴ ساعت تلاش برای پیدا کردن یک حیوانی وحشی در اطراف برلین، مقامات محلی در روز جمعه به این نتیجه رسیدند که با توجه به شواهد موجود هیچ حیوان وحشی در حومه متمول‌نشین پایتخت پرسه نمی‌زند و هشدارها را لغو کردند.

آگهی

شهردار کلین‌ماخ‌نوو، محلی که چهارشنبه شب گزارش شده بود یک حیوان وحشی در آنجا دیده شده، با اطمینان اعلام کرد که این حیوان «یک شیر ماده نیست.»

این در حالی است که پس از شهادت عابران و فیلم ضبط شده توسط آن‌ها، نیروهای پلیس و آتش‌نشان با اطمینان تایید کرده بودند که یک قلاده شیر وحشی در مناطق مسکونی جنوب غربی پایتخت آلمان در حال پرسه زدن است.

بر همین اساس عملیات برای به دام انداختن این حیوان وحشی آغاز شد و متعاقب آن منابع قابل توجهی شامل بیش از ۲۰۰ افسر پلیس، شکارچی، بالگرد، هواپیماهای بدون سرنشین و دوربین‌های حرارتی از کل کشور بسیج شدند.

همه این‌ها در حالی بود که از مردم نیز خواسته شده بود تا حتی‌المقدور در خانه‌های خود بمانند و حیوانات خانگی خود را در بیرون از منزل نگه ندارند؛ چیزی که موجب ناباوری و وحشت برخی افراد شد.

مایکل گروبرت، شهردار کلین‌ماخ‌نوو واقع در جنوب غربی برلین ابراز داشت که گزارش‌های ساکنان در شبانه روز گذشته مبنی بر ادعای شنیدن صدای غرش، «راه به جایی نبرد.»

او چند بار در حضور پلیس تاکید کرد که «وضعیت خطرناکی در کار نیست» و پایان جستجو را اعلام کرد.

آیا این شیر دود شد و به هوا رفت؟

گروهی از کارشناسان مستقل، از جمله کارشناسی از «آفریقای جنوبی»، این ویدئو را با وجود کیفیت پایین تجزیه و تحلیل کردند و به این نتیجه رسیدند که «احتمالاً یک گراز وحشی باشد.»

علاوه بر این فیلم، گروهی از پلیس‌ها گزارشی را از رویت حیوانی در منطقه‌ای پر از گله‌های گراز وحشی، آهو و روباه‌های دیگر ارائه دادند.

با تجزیه و تحلیل صورت گرفته توسط متخصصان، به این نتیجه رسیدند که اعضای بدن فیلم‌برداری شده از این حیوان با مورفولوژی یک شیر مطابقت ندارد.

همچنین بنا بر گفته پلیس هیچ گزارشی مبنی بر مفقودی حیوانی از باغ‌وحش یا سیرک گزارش نشده بود و نیز پلیس اعلام کرد که از ۲۲ شیر ثبت‌شده در منطقه براندنبورگ برلین، هیچ شیری از دست صاحبان خود فرار نکرده‌اند.

مدیر سیرکی در برلین اعلام کرد که این حیوان برای یک شیر بودن «بسیار لاغر و کوچک است.»

سابقه آماده‌ باش در آلمان به دلیل فرار حیوانات

این اولین باری نیست که آلمانی‌ها به خاطر فرار حیوانات وحشی در حالت آماده باش قرار می‌گیرند.

در ماه مه امسال، پس از فرار یک کانگورو از املاک خصوصی به سمت جاده ای در شهر مرکزی ارفورت، مردم این منطقه هراسیدند.

در سال ۲۰۱۹ نیز به دام انداختن یک مار کبری چندین روز طول کشید و از مردم خواسته بودند که پنجره‌های خود را بسته نگه دارند.

همچنین در سال ۲۰۱۶، نگهبانان باغ وحشی در آلمان مجبور شدند شیری فراری را در شرق آلمان به وسیله بیهوشی به دام بیاندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه در هوای داغ تابستان حیوان خانگی خود را از گرمازدگی حفظ کنیم؟

ضیافتی خنک در تابستانی گرم؛ پذیرایی از حیوانات باغ وحش با میوه و یخ

تلاش‌ها برای به‌دام انداختن «ماده شیر» سرگردان در حاشیه جنوبی برلین؛ هشدار پلیس: در خانه‌ها بمانید