Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همه فرزندان نخست وزیر اسبق ایتالیا میلیاردر شدند

لیودمیلا پوتین (همسرسابق ولادیمیر پوتین؛ سمت راست) در کنار سیلویو برلوسکونی و اعضای خانواده‌اش (میلان، ۲۰۰۵)برلو
لیودمیلا پوتین (همسرسابق ولادیمیر پوتین؛ سمت راست) در کنار سیلویو برلوسکونی و اعضای خانواده‌اش (میلان، ۲۰۰۵)برلو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نزدیک به یک ماه پس از مرگ سیلویو برلوسکونی در ۱۲ ژوئن، سرانجام تمامی جزئیات وصیت‌نامه غول صنعت رسانه و نخست وزیر اسبق ایتالیا روز پنجشنبه افشا شد.

آگهی

ثروت این مرد ۸۶ ساله با ارزش تقریبی ۶.۸ میلیارد دلار به پنج فرزندش مارینا، پیر سیلویو، باربارا، الئونورا و لوئیجی به ارث خواهد رسید.

متن وصیت‌نامه نشان داد که آقای برلوسکونی تصمیم گرفته بود که بیشتر دارایی خود را که عمدتا در هلدینگ فینین‌وست (Fininvest) متمرکز شده بود، بین مارینا و پیر سیلویو، فرزندان بزرگ‌ترش، حاصل از ازدواج نخست او با کارلا الویرا دال اوگلیو که بین ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۵ دوام داشت، تقسیم کند.

قانون ارثِ ایتالیا حکم می‌کند که وقتی متوفی چند فرزند داشته باشد اما همسر یا همسرانش در قید حیات نباشند، دو سوم ارث باید به طور مساوی بین سایر وراث قانونی یعنی پنج فرزند آقای برلوسکونی تقسیم شود. اما متوفی می‌تواند در مورد یک سوم باقی مانده آزادانه تصمیم بگیرد که نخست وزیر اسبق ایتالیا تصمیم گرفت که این بخش را به طور مساوی بین فرزندان ارشدش تقسیم کند.

مارینا و پیر سیلویو اکنون هر کدام حدود ۲۶.۵ درصد از سهام هلدینگ فینین‌وست را در اختیار دارند، در حالی که باربارا، الئونورا و لوئیجی هر کدام ۱۵.۶ درصد از سهام آن را کسب کرده‌اند. 

آنها همچنین سایر دارایی‌های آقای برلوسکونی را نیز که شامل چندین ویلا و خانه در سراسر ایتالیا، فرانسه و آنتیگوا و باربودا است را نیز بین خودشان تقسیم خواهند کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

نشریه فوربس تخمین زده که ثروت هر یک از دو فرزند ارشد آقای برلوسکونی به ۱.۹ میلیارد دلار رسیده، در حالی که باربارا، الئونورا و لوئیجی هر کدام صاحب یک میلیارد دلار شده‌اند. مارینا، ۵۶ ساله، از سال ۲۰۰۵ و بنا به خواست پدرش به‌عنوان رئیس هلدینگ فینین‌وست مشغول به کار است. 

آقای برلوسکونی به غیر از فرزندانش،  ۱۰۰ میلیون یورو (۱۱۰ میلیون دلار) نیز به مارتا فاسینا که نماینده پارلمان از حزب راستگرایِ فورزا تقدیم کرد؛ زنی ۳۳ ساله که در ۳ سال پایانی زندگی نخست وزیر اسبق ایتالیا همراه زندگی‌اش بود. او ۱۰۰ میلیون یورو هم برای برادرش پائولو به ارث گذاشت. 

آقای برلوسکونی ۳۰ میلیون یورو (۳۳ میلیون دلار) هم به مارچلو دل اوتری، دوست قدیمی و متحد سیاسی‌اش که در سال ۱۹۹۴ حزب راستگرای فورزا را تأسیس کرد و پس از دو دهه عضویت در پارلمان در سال ۲۰۱۴ به اتهام تبانی با مافیا محکوم شد، اعطا کرد. 

مطابق قانون، پول‌های نقد آقای برلوسکونی نیز بین فرزندانش تقسیم خواهد شد. فرزندان او همچنین باید مالیات ۴ درصدی ارث را به دولت ایتالیا پرداخت کنند که معادل ۱ میلیون یورو (۱.۱ میلیون دلار) است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران جهان از ولادیمیر پوتین تا امانوئل ماکرون به برلوسکونی ادای احترام کردند

درگذشت برلوسکونی؛ بیادماندنی‌ترین لباس‌ها، گاف‌ها و لحظه‌ها از نخست‌وزیر اسبق ایتالیا

باشگاه آ.ث.میلان به برلوسکونی، مالک سابق این باشگاه ادای احترام کرد