Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونیفورم مناسب مشکل زنان رزمنده اوکراینی؛ ارتش روسیه زنان بیشتری استخدام می‌کند

زنان رزمنده اوکراینی با یونیفورم‌های تازه طراحی شده مشغول آموزش نظامی هستند
زنان رزمنده اوکراینی با یونیفورم‌های تازه طراحی شده مشغول آموزش نظامی هستند Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زنان اوکراینی که در دفاع از کشورشان پا به پای مردان در میادین نبرد حضور دارند با مشکل لباس رزم زنانه روبرو هستند.

آگهی

خبرگزاری فرانسه برای تهیه گزارش از زنان رزمنده اوکراینی به یک میدان تمرین و آموزش نظامی در حومه کی‌یف سر زده و به این مشکل اشاره کرده است.

در این گزارش آمده است که بیش از ۴۲ هزار زن در نیروهای مسلح اوکراین خدمت می‌کنند اما اغلب آنها فقط لباس رزم مردانه دریافت می‌کنند.

این در حالیست که کارزار اجتماعی موسوم به «زنان را مسلح کنید»  برای رفع این مشکل وارد میدان شده و با استفاده از کمک‌های مالی اقدام به تهیه چندین هزار یونیفورم مناسب برای زنان سرباز کرده و این لباس‌ها را به صورت رایگان در اختیارشان قرار داده است.

AP/AP
زنان نظامی اوکراین برای رژه تمرین می کنند ، تابستان ۲۰۲۱ میلادیAP/AP

آلینا پیرنکو، یکی از زنان در حال آموزش برای خدمت نظامی که این لباس‌ها را دریافت کرده می‌گوید: «این لباس‌ خیلی راحت است و باعث محدودیت در حرکت نمی‌شود.»

این روانشناس نظامی با به یاد آوردن زمانی که به نیروهای مسلح ملحق شد، می‌گوید: «در آن زمان به مدت دو ماه ه کل بدون یونیفرم بودیم.»

او می‌افزاید: «سپس آنها شروع به تهیه یونیفورم برای ما کردند، اما فقط اندازه‌های مردانه را دریافت می‌کردیم که بعد مجبور به تغییر اندازه آنها بودیم.»

زنان رزمنده اوکراینی که در نیروهای مسلح خدمت می‌کنند برای تحرک راحت‌تر و انجام بهتر ماموریت باید لباس‌های گشاد به تن کنند؛ در نبود لباس‌های مناسب، تهیه یونیفورم نظامی زنانه از نیروهای مسلح دیگر کشورها از جمله راه‌کارها است.

گروهی از زنان اوکراینی که کارزار اجتماعی «زنان را مسلح کنید» را به راه انداخته‌اند، مجموعه‌ای از یونیفرم‌ها و جلیقه‌های نظامی متناسب به همراه شلوارهایی با کمر قابل تنظیم و سوتین ورزشی راحت را طراحی و تهیه‌ کرده‌اند.

این پروژه در حال حاضر مراحل آزمایشی خود را طی می‌کند و به زودی همه زنان سرباز اوکراینی می‌توانند چنین لباس‌هایی را در اختیار بگیرند.

به گزارش فرانس‌پرس، تشکل غیرانتفاعی «زنان را مسلح کنید» تاکنون کیت‌هایی رایگان از لباس‌های رزم زنانه طراحی شده را در اختیار ۵ هزار سرباز قرار داده است.

ارتش روسیه زنان بیشتری را استخدام می‌کند

ارتش روسیه در تازه‌ترین اقدام برای استخدام سرباز به منظور تکمیل نیروهای نظامی خود در جبهه‌های جنگ اوکراین، توجه خود را معطوف به زنان کرده است. 

بر اساس یک آگهی استخدام نیرو که در منطقه امسک واقع در جنوب غرب سیبری توزیع شده، ارتش اوکراین زنان بیشتری را برای تکمیل کادر پزشکی، پرستاری و نیز کار در آشپزخانه‌های نظامی استخدام می‌کند.

Yuri Kochetkov/AP
رژه زنان نظامی روس در میدان سرخ مسکو، سال ۲۰۱۷ میلادیYuri Kochetkov/AP

زنانی که به این منظور استخدام می‌شوند قرار است به مناطق اشغالی اوکراین مانند دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا اعزام شوند.

به موجب اطلاعاتی که یک خبرگزاری مستقل پس از تماس با شماره‌ درج شده روی آگهی استخدام دریافت کرد زنان زیر ۵۰ سال به امضای قراردادهای یک ساله تشویق شده‌اند.

استخدام کنندگان همچنین به فردی که این تماس را برقرار کرده گفته‌اند که زنان با حداقل سطح آموزش حرفه‌ای می‌توانند پذیرفته شوند.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اوایل سال جاری گفته بود که نزدیک به ۱ هزار و یکصد زن در عملیات جنگی مسکو در اوکراین مشارکت دارند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: تانک‌های خارجی هدف اولیه روسیه است

اگر ترامپ رییس جمهور بود، جنگ اوکراین چه می‌شد؟

پهپادهای اوکراینی صنعت نفت روسیه را هدف گرفته‌اند