Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتصاب انجمن نویسندگان هالیوود و خسارات اقتصادی آن برای منطقه

اعضای انجمن نویسندگان آمریکا به دنبال تضمین پرداخت و امنیت شغلی از استودیوها دست به اعتصاب زدند.
اعضای انجمن نویسندگان آمریکا به دنبال تضمین پرداخت و امنیت شغلی از استودیوها دست به اعتصاب زدند. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا که از اوایل ماه مه آغاز شده، بسیاری از تولیدات سینمایی و تلویزیونی را متوقف کرده و به نظر می‌رسد وضعیت اقتصادی همه بخش‌های هالیوود و بخش‌های وابسته به آن در خطر است.

آگهی

این وضعیت باعث شده که حتی کسب و کارهای کوچک فعال در لس‌آنجلس نیز ضربه بخورند. از جمله گلفروشان، عرضه کنندگان غذا و تامین کنندگان لباس که پیش از این هم به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد کاهش میزان سفارشات بودند و بسیاری از آنها هنوز از اختلالات ناشی از همه‌گیری کووید بهبود نیافته‌اند. 

مدت زمان توقف کار مشخص نیست و هیچ گفتگوی جدیدی بین استودیوهای بزرگ هالیوود و نویسندگانی که به دنبال دستمزد بالاتر هستند، برگزار نشده است.

اگر اعضای اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) نیز روز جمعه پس از پایان مهلت قراردادشان به این اعتصاب بپیوندند، تاثیر آن بزرگتر خواهد شد. 

یکی از معیارهای مشخص شدن سطح خسارات ناشی از این اعتصاب، تعداد مجوزهای صادر شده برای فیلمبرداری‌ها در لس آنجلس است که به گفته سازمان صدور مجوز «FilmLA» این رقم نسبت به سال گذشته ۷۲ درصد کاهش یافته است. 

به طور معمول، اکنون باید ده‌ها پروژه تلویزیونی برای پخش در فصل پاییز در دست تولید باشند؛ اما از ۲۵ ژوئن تا کنون تنها دو مجوز برای فیلمبرداری در شهر صادر شده است و به گفته کارشناسان هنوز برای اندازه گیری کامل خسارات اقتصادی این اعتصاب زود است. 

کوین کلدون، استراتژیست ارشد جهانی موسسه میلکن به اعتصاب ۱۰۰ روزه انجمن نویسندگان آمریکا در سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ میلادی اشاره دارد که منجر به از دست رفتن ۳۷ هزار و ۷۰۰ شغل در کالیفرنیا شد و تولیدات از دست رفته نیز ۲.۱ میلیارد دلار هزینه روی دست این ایالت گذاشت.

همچنین توقف تولید، ایالت کالیفرنیا را وارد رکود بزرگ سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ میلادی کرد و بعد از آن هم کالیفرنیا دیرتر از دیگر ایالت‌های آمریکا به مسیر رونق برگشت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

به نظر می‌رسد این بار کسب و کارها آسیب‌پذیرتر باشند. راس گارنر، مدیرعامل گروه سرگرمی NFP می‌گوید: «شرکت‌ها به سختی از همه‌گیری کووید بهبود یافته‌اند. آنها ذخایر سالهای قبل از کووید را ندارند تا بتوانند از آن برای گذراندن این دوره سخت کمک بگیرند. اکثر مشتریان ان‌اف‌پی حداقل ۳۵ درصد کارکنان خود را اخراج کرده‌اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نویسندگان هالیوود برای پایان دادن به اعتصاب ۵ ماهه با استودیوها به توافقی اولیه دست یافتند

کوین اسپیسی در دادگاه لندن از هر ۹ اتهام تجاوز جنسی تبرئه شد

۱۶۰ هزار بازیگر سینما و تلویزیون آمریکا به اعتصاب نویسندگان هالیوود پیوستند