Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حزب راست افراطی آلمان به یک پیروزی مهم در انتخابات منطقه‌ای دست یافت

رابرت زیسلمن، نامزد حزب آلترناتیو برای آلمان که در انتخابات محلی زونه‌برگ به پیروزی رسید
رابرت زیسلمن، نامزد حزب آلترناتیو برای آلمان که در انتخابات محلی زونه‌برگ به پیروزی رسید Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک حزب راستگرای افراطی در آلمان ۱۰ سال پس از تاسیس به موفقیتی چشمگیر در یک انتخابات محلی دست یافت و ریاست یک ناحیه را در دست گرفت.

آگهی

نامزد حزب «آلترناتیو برای آلمان» در حالی در انتخابات محلی ناحیه «زونه‌برگ» به برتری دست یافت که نمایندگان حزب سوسیال دموکرات، سبزها، حزب دموکرات آزاد و دیگر احزاب آلمانی خواستار حمایت رای‌دهندگان از رقیب وی بودند.

این نخستین پیروزی حزب راست افراطی و ضد مهاجرتیِ «آلترناتیو برای آلمان» در انتخابات منطقه‌ای آلمان است که می‌تواند به تقویت موقعیت و جایگاه این حزب کمک کند.

آخرین نظرسنجی‌ها که رسانه‌های آلمان به تازگی نتایج آن را منتشر کرده‌اند از اقبال بی سابقه مردم آلمان به حزب آلترناتیو نسبت به گذشته حکایت دارد.

نتایج یکی از نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که این حزب راست افراطی با کسب ۱۹ درصد آرای سوال شوندگان در آینده به دومین حزب قدرتمند آلمان تبدیل خواهد شد.

پیروزی رابرت زیسلمن، وکیل و نامزد حزب آلترناتیو برای آلمان برابر رقیبش یورگن کوپر، از حزب راست میانه «دموکرات مسیحی» در انتخابات محلیِ ناحیه «زونه‌برگ»، می‌تواند گواهی بر صحت نتایج نظرسنجی‌های اخیر باشد.

زیسلمن در دور دوم این انتخابات با کسب ۵۲.۸ درصد آرا رقیب خود را شکست داد؛ زونه‌برگ در ایالت «تورینگن» واقع شده که سال آینده قرار است در آن به همراه دو ایالت دیگر شرقی انتخابات ایالتی برگزار شود.

این برای نخستین بار از زمان تأسیس جمهوری فدرال آلمان در سال ۱۹۴۹ است که نماینده‌ای از جریان راست افراطی ریاست یک ناحیه را بر عهده می‌گیرد.

آلترناتیو برای آلمان در ایالت تورینگن از سوی سازمان اطلاعات داخلی این ایالت به عنوان یک تشکل راست افراطی دسته‌بندی شده و فعالیت‌های آن تحت نظر دستگاه‌های امنیتی قرار دارد.

این حزب پیش‌تر به پیروزی‌های مهم دیگری دست یافته و موفق به حضور در پارلمان‌های منطقه‌ای، بوندستاگ و پارلمان اروپا شده بود.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولاف شولتس نسبت به قدرت‌گیری راست افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا هشدار داد

چرا اسپانیا در برابر ظهور راست افراطی در اتحادیه اروپا سر خم نکرد؟

نظرسنجی‌های انتخاباتی در اسپانیا : حزب مردم می‌تواند در ائتلاف با دسته‌راستی‌ها دولت تشکیل دهد