Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اولاف شولتس نسبت به قدرت‌گیری راست افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا هشدار داد

اولاف شولتس صدراعظم آلمان
اولاف شولتس صدراعظم آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، روز شنبه ۶ آوریل (۱۸ فروردین) در یک سخنرانی در گردهمایی احزاب چپ میانه اروپایی در آستانه انتخابات پارلمان اروپا در ماه ژوئن نسبت به قدرت‌گیری راست‌گرایان پوپولیست هشدار داد.

آگهی

آقای شولتس که برای شرکت در کنفرانس حزب سوسیالیست‌های اروپایی به بخارست پایتخت رومانی رفته است، در کاخ پارلمان این کشور گفت: «پوپولیست‌های راست‌گرا کمپین‌های انتخاباتی را علیه اروپای متحد ما اجرا می‌کنند. آنها آماده‌اند آنچه را که ما برای کودکان خود ساخته‌ایم، از بین ببرند. آنها احساسات را علیه پناهندگان و اقلیت‌ها تحریک می‌کنند.»

حزب سوسیالیست‌های اروپایی بخشی از گروه سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها، دومین حزب بزرگ در پارلمان اروپا، به شمار می‌روند.

نظرسنجی‌ها حاکی از گردش به راست قابل توجه در انتخابات آتی پارلمان اروپا است، به طوری که گروه راست افراطی «هویت و دموکراسی» احتمالاً کرسی‌های لازم را برای تبدیل شدن به سومین گروه بزرگ در مجلس قانونگذاری اروپا به دست خواهد آورد. این جایگاه در حال حاضر عمدتاً به سبزها و گروه میانه‌رو «نوسازی اروپا» تعلق دارد.

از ۷۵۰ کرسی پارلمان اروپا، راست گرایان افراطی ماه مه گذشته موفق شدند ۷۳ کرسی را بدست بیاورند و به این ترتیب تعداد خود در پارلمان اروپا را نسبت به دوره گذشته دوبرابر کردند.

آقای شولتس اضافه کرد اتحادیه اروپای مرفهی که بتواند «از عهده انجام کارها بربیاید، بهترین پاسخ به پوپولیسم و خودکامگان است».

صدراعظم آلمان در سخنرانی خود همچنین متعهد شد که از اوکراین حمایت کند و گفت که حمایت از کی‌یف «کلید بازگرداندن صلح به اروپا» است.

اولاف شولتس در حال حاضر رهبری یک ائتلاف سه‌حزبی را در آلمان بر عهده دارد. نظرسنجی‌های کشوری اخیر نشان می‌دهد که حزب چپ میانه او بسیار عقب‌تر از بلوک اصلی اپوزیسیون راست میانه بوده و در بهترین حالت تقریباً با حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در یک سطح قرار گرفته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ایراتکس گارسیا پرز، رئیس گروه سوسیال‌ها دموکرات‌ها در پارلمان اروپا، نیز به موضوع قدرت‌گیری پوپولیسم در انتخابات ماه ژوئن پرداخت و گفت که این احزاب «تهدیدی برای پروژه اروپایی ما هستند».

پیشتر در ماه گذشته حزب راست میانه «مردم اروپا»، بزرگترین حزب سیاسی اتحادیه اروپا، اجلاس مشابهی را در بخارست برگزار کرده بود. تقریبا نیمی از ۲۷ رهبر کشورهای عوض اتحادیه اروپا از اعضای حزب مردم اروپا به شمار می‌روند.

رای دهندگان در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا روزهای ۶ تا ۹ ژوئن امسال (۱۷ تا ۲۰ خرداد) پای صندوق‌های رای می‌روند تا نمایندگان خود را برای دوره بعدی پارلمان اروپا انتخاب کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه اعتراضات گسترده علیه گروه‌های راست افراطی در آلمان؛ «نازی‌ها بیرون»

حزب راست افراطی آلمان به یک پیروزی مهم در انتخابات منطقه‌ای دست یافت

راست افراطی آلمان برای نخستین بار نامزد صدراعظمی معرفی می‌کند