Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دسانتیس در اسرائیل: اگر رئیس جمهور آمریکا شوم فشار بر ایران افزایش خواهد یافت

ران دسانتیس، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
ران دسانتیس، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ران دسانتیس، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از جو بایدن به دلیل کوتاه آمدن در برابر ایران، خواستار افزایش فشارها برای مهار «تهدید‌های» تهران شد.

آگهی

آقای دسانتیس که به اسرائیل سفر کرده است همچنین رئیس جمهوری کشورش را به دلیل عدم دعوت از بنیامین نتانیاهو برای سفر به واشنگتن سرزنش کرد و جو بایدن را برای آنچه وی «تن دادن به فشار‌های ایران» خواند، به باد انتقاد گرفت.

فرماندار ایالت فلوریدا که از رقبای جدی دونالد ترامپ در انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان برای ریاست جمهوری آمریکا محسوب می‌شود، در گفتگو با رسانه‌های اسرائیلی قول داد که اگر در انتخابات پیروز شود کنار اسرائیل در برابر ایران بایستد.

وی بطور مشخص در پاسخ به این سوال خبرنگار «اسرائیل هیوم» که در صورت پیروزی در انتخابات با تهران و تاسیسات هسته‌ای ایران چه خواهد کرد؟ توافقنامه هسته‌ای سال ۲۰۱۵ تهران با دولت اوباما و قدرت‌های خارجی را «فاجعه‌آمیز» خواند و رویکرد دولت بایدن برای احیای این توافقنامه را زیر سوال برد.

آقای دسانتیس در این خصوص تصریح کرد: «اساساً وقتی به ایرانی‌ها امتیاز می‌دهید، باید بدانید که آنها از این پول برای دامن زدن به تروریسم استفاده می‌کنند.»

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سپس تاکید کرد: «بنابراین به اعتقاد من، افزایش فشار به ایران و اطمینان از اینکه آنها متوجه شوند تداوم این فشارها از نظر اقتصادی، دیپلماتیک و حتی بصورت بالقوه نظامی برایشان تبعاتی خواهد داشت، تنها زبان قابل فهم برای آخوند‌ها است.»

ران دسانتیس که خود را برای کارزارهای تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آماده می‌کند، در چارچوب یک سفر دوره‌ای بین‌المللی برای نشان دادن رویکرد سیاست خارجی خود از اسرائیل دیدن کرده است.

فرماندار فلوریدا نحوه تعامل واشنگتن با تل‌آویو را در دولت جو بایدن «شرم‌آور» خواند و تاکید کرد: «مناسبات ایالات متحده و اسرائیل باید مستحکم و آهنین باشد. ما متحد بهتری در خاورمیانه نداریم و پیوندهای فرهنگی و مذهبی قوی با کشور اسرائیل داریم.»

وی پشت کردن به اسرائیل را «یک اشتباه بزرگ» از سوی دولت کنونی ایالات متحده توصیف کرد و گفت که از دید وی، این بخشی از نگاه فعلی کاخ سفید به جهان است.

آقای دسانتیس مدت‌هاست که از موضع حمایت از اسرائیل به‌عنوان یک اصل کلیدی در سیاست‌های خود استفاده می‌کند و اخیراً تلاش کرده است تا از این رویکرد به عنوان ابزاری برای پیشی‌گرفتن از دونالد ترامپ در جناح محافظه‌کاران استفاده کند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

چالش میزان حمایت از اسرائیل در حالی میان دو نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کلید خورده که دونالد پیش‌تر ادعا کرده بود بیش از هر یک از اسلاف خود در کاخ سفید به نفع اسرائیل کار کرده است.

وی بار دیگر انگشت اتهام را به دلیل «کوتاه آمدن در برابر ایران به جای ایستادن در کنار متحدان» به سوی دولت بایدن نشانه رفت و تاکید کرد که در صورت رئیس جمهور شدن رابطه‌ای بسیار قوی میان آمریکا و اسرائیل برقرار خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل: همکاری‌های تهران و آژانس «عواقب بسیار خطرناکی» به همراه دارد

نتانیاهو: اسرائیل آماده است در چند جبهه علیه ایران بجنگد

کشف کوزه‌های باستانی متعلق به ۳۳۰۰ سال پیش از لاشه یک کشتی غرق‌شده در سواحل اسرائیل