Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

بلوندهای آمریکایی چگونه با حساب‌های جعلی از امارات حمایت می‌کنند؟

حساب‌های جعلی حامیان نشست آب و هوایی امارات در توییتر
حساب‌های جعلی حامیان نشست آب و هوایی امارات در توییتر Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حساب‌های کاربری متعددی با نام‌هایی همانند بن، برایانا، کیتلین، کلویی این روزها با انتشار پست‌هایی در توییتر نسبت به ایفای نقش کارآمد امارات عربی متحده درجلوگیری از گرمایش زمین ابراز خوش‌بینی می‌کنند.

آگهی

فعالیت این دسته از کاربران توییتر با نزدیک شدن به موعد برگزاری کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل موسوم به «کوپ‌۲۸» که در ماه نوامبر به میزبانی دبی برگزار می‌شود، در حال افزایش بوده است. 

محققانی که خبرگزاری فرانسه از آنها کمک گرفته، تایید کرده‌‌اند که ده‌ها حساب توییتری در قالب یک کارزار جعلی در تلاش برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی هستند؛ کاربرانی که محققان آنها را موبور‌ها یا بلوند‌های آمریکایی توصیف می‌کنند که عکس‌های پروفایل‌های شخصی آنها با استفاده از فناوری هوش مصنوعی تا حد ممکن جذاب طراحی شده است.  

بررسی این محققان نشان می‌دهد که حساب‌های کاربری گروه بلوندهای آمریکایی در اوت ۲۰۲۲ و تنها به فاصله چند ساعت ثبت شده است و از آن زمان در حال مخابره پیام‌های مشابهی همچون بازنشر پیام‌های رسمی سفارت امارات عربی متحده در واشنگتن بوده‌اند.

البته سخنگوی کوپ۲۸ به خبرگزاری فرانسه گفته که این حساب‌های کاربری از سوی عوامل خارجی و با هدف بی‌اعتبار کردن کنفرانس آتی آب و هوایی سازمان ملل راه اندازی شده‌اند. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

با این وجود، خبرگزاری فرانسه گزارش کرده که پس از شناسایی این دسته از کاربران توسط محققان، فعالیت آنها در توییتر به حالت تعلیق درآمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردم کدام کشورهای اروپایی به رسانه‌‌های دیجیتال بیشتر اعتماد می‌کنند؟

پیش‌بینی آب و هوا دشوار شد؛ «تغییرات اقلیمی مهم‌ترین عامل وقوع سیل مرگبار آلمان و بلژیک بود»

رئیس کمیسیون اروپا: رهبری جهان در مقابله با تغییرات اقلیمی و حفظ امنیت داده‌ها با ما خواهد بود