Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جنبش زیست محیطی «نسل آخر» هدف تحقیقات دستگاه قضایی آلمان قرار گرفت

بازرسی حدود ۱۵ منطقه در آلمان در جریان تحقیق در خصوص تخلفات احتمالی اعضای جنبش «نسل آخر»
بازرسی حدود ۱۵ منطقه در آلمان در جریان تحقیق در خصوص تخلفات احتمالی اعضای جنبش «نسل آخر» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جمعی از فعالان محیط زیست در آلمان که خود را «نسل آخر» می‌نامند به دلیل «تأسیس یا حمایت از یک سازمان جنایی» تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند

آگهی

اعضای جنبش زیست محیطی «نسل آخر» متهم هستند که برای تحت فشار قرار دادن دولت آلمان در راستای اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه‌تر در برابر تغییرات آب و هوایی، بارها جاده‌ها و بزرگراه‌ها را مسدود کرده یا به آثار هنری آسیب رسانده‌اند.

مقام‌های قضایی آلمان اعلام کردند که نیروهای پلیس این کشور روز چهارشنبه ۲۴ مه حدود ۱۵ منطقه در آلمان را در جریان تحقیق در خصوص تخلفات احتمالی اعضای جنبش «نسل آخر» مورد بازرسی قرار داده‌اند.

دادستانی آلمان اعلام کرده است که در حال تحقیق در مورد هفت عضو جنبش «نسل آخر» در بازه سنی ۲۲ تا ۳۸ سال است. افراد تحت بازجویی متهم به «تبلیغ در اینترنت برای تأمین مالی» و «جمع‌آوری کمک‌های مالی به میزان ۱.۴ میلیون یورو» برای «انجام اقدام‌های غیرقانونی» هستند.

اعضای این گروه بارها دست‌های خود را روی آسفالت بزرگراه‌های اصلی آلمان چسبانده‌اند تا مانع حرکت وسائل نقلیه شوند یا نقاشی‌های موزه‌ها را هدف حمله قرار داده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در حال حاضر صدها پرونده قضایی برای اقدام‌های اعضای این جنش در جریان است که به عنوان اخلال در نظم عمومی شناخته شده‌اند. چندی پیش، دادگاهی در هایلبرن آلمان سه فعال عضو این جنبش را به حداکثر پنج سال زندان محکوم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز زمین؛ هزاران هوادار محیط زیست در لندن به نشانه اعتراض در سکوت روی زمین دراز کشیدند

تصاویر یورش پلیس آلمان به فعالان محیط زیست؛ آیا مقابله با تغییرات اقلیمی نقض قانون را توجیه می‌کند؟

چرا کشاورزان آلمانی دست به اعتراضات گسترده زده‌اند؟