Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فعالان محیط زیست در آلمان خود را به کف آسفالت بزرگراه چسباندند

تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک گروه از فعالان مبارزه با تغییرات اقلیمی در پایتخت آلمان با مسدود کردن یکی از بزرگراه‌های مهم در برلین، ضمن مسدود کردن مسیرهای عبور و مرور، ترافیک شدیدی را در این شهر ایجاد کردند.

آگهی

یازده فعال فعال محیط زیست در برلین خود را به کف آسفالت یکی از بزرگراه‌های اصلی شهر برلین چسباندند و ترافیکی شدید در ساعات شلوغی روز دوشنبه در پایتخت آلمان ایجاد کردند.

این فعالان محیط زیستی هفته گذشته هم چندین بار جاده‌ها و بزرگراه‌هایی را در برلین، هامبورگ و اشتوتگارت مسدود کرده بودند. تصاویر منتشر شده از این اقدام نمادین نشان می‌دهد رانندگان که از این وضعیت کلافه شده‌اند، از خودروهای خود پیاده و تلاش می‌کنند این فعالان را با کوله پشتی‌هایشان به خارج از خیابان منتقل کنند.

این جنبش که خود را «نسل آخر» نامیده در بیانیه‌ای که به این منظور منتشر شده اعلام کرده است که اعضای این گروه در اواخر روز دوشنبه در سایر شهرهای آلمان هم اقداماتی مشابه اجرا خواهند کرد.

سخنگوی پلیس برلین به خبرگزاری رویترز گفته که تا ساعت ۱۰ صبح این فعالان سه وروردی بزرگراه را در سه نقطه مختلف از شهر برلین مسدود کرده و یک تلاش ناموفق هم برای این اقدام داشته‌اند. او همچنین تعداد افراد حاضر در این اقدام را ۲۷ نفر دانسته و اضافه کرده که از این تعداد ۱۱ نفر خود را به کف آسفالت چسبانده‌اند. مقام‌های پلیس می‌گویند در حال بررسی این موضوع هستند که آیا می‌توان این افراد را بازداشت کرد یا خیر.

در عین حال پایگاه اطلاع رسانی گروه «آخرین نسل» می‌گوید تا کنون ۵۰ نفر از اعضای این جنبش در شهرهای مختلف آلمان بازداشت شده‌اند.

این گروه حامی محیط زیست از دولت‌های جهان می‌خواهد توجه بیشتری به تغییرات اقلیمی نمایند و بشر را از خطراتی که ممکن است در پی گرم‌تر شدن کره زمین تهدید کند، نجات دهند.

کارلا هینریکس یکی از فعالان این گروه می‌گوید دولت آلمان در حال زیر پا گذاشتن تعهدات قانون اساسی برای محافظت از جان انسان‌ها در راستای مقابله با تغییرات اقلیمی است. این فعال محیط زیستی می‌گوید تا سال ۲۰۳۰ میانگین افزایش دمای جهانی کره زمین از یک و نیم درجه فراتر خواهد رفت و این موضوع نشان می‌دهد تا چه اندازه خطر تغییرات اقلیمی جدی است و دولت‌ها باید برای مقابله با آن اقدامات عملی را در دستور کار خود قرار دهند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز زمین؛ هزاران هوادار محیط زیست در لندن به نشانه اعتراض در سکوت روی زمین دراز کشیدند

ویدئو؛ حمله فعالان محیط زیست به پمپ بنزین‌های لندن

تغییرات اقلیمی؛ خطرات موج گرما برای سلامتی در بخش‌هایی از اروپا