Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین: مردم اوکراین قربانی کودتای دولتی و جاه‌طلبی رام‌نشدنی غرب شدند

ولادیمیر پوتین
ولادیمیر پوتین Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه گفت که روس‌ها در نبردی «مقدس» با غرب بر سر اوکراین که قطعا با پیروزی آنها به پایان خواهد رسید، با هم متحد شده‌اند.

آگهی

آقای پوتین در نطقی که به مناسبت سالروز پیروزی قوای روسیه در جنگ جهانی دوم ایراد کرد، بارها تهاجم نظامی به اوکراین را که اقدامی دفاعی در برابر تلاش غرب برای روسیه توصیف می‌کرد، با چالشی که مسکو در زمان حمله آدولف هیتلر به اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۴۱ با آن روبرو شد، مقایسه کرد. 

رئیس جمهوری ۷۰ ساله روسیه در جمع کهنه سربازان جنگ جهانی دوم و نیز نیروهای ارتش این کشور که برای انجام رژه سالانه روز پیروزی در میدان سرخ مسکو گرد هم آمده بودند، گفت: ««جهان در یک نقطه عطف قرار گرفته و یک جنگ تمام عیار علیه میهن ما آغاز شده ولی نبردهای سرنوشت‌ساز برای سرنوشت سرزمین مادری ما همیشه میهنی، ملی و مقدس بوده است.»

آقای پوتین از نیروهای روسی حاضر در تهاجم نظامی به خاک اوکراین به عنوان قهرمانانی ستایش کرد که برای آینده کشور در برابر غربی می جنگند که به گفته او نقش تعیین کننده اتحاد جماهیر شوروی را در شکست آلمان نازی فراموش کرده‌اند.

رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد که «نخبگان جهانی‌گرایِ (گلوبالیستِ) غربی» در حال کاشت بذر روسوفوبیا و ناسیونالیسم تهاجمی هستند و مردم اوکراین نیز «گروگان کودتای دولتی» و «جاه‌طلبی‌های رام‌نشدنی غرب» شده‌اند.

او افزود: «ما می خواهیم آینده‌ای آرام، آزاد و باثبات را ببینیم و به همین خاطر به مقابله با تروریسم بین‌المللی برخاستیم و در این مسیر از ساکنان دونباس (در شرق اوکراین) محافظت و امنیت خود را تضمین خواهیم کرد.» 

آقای پوتین مدعی شد که بناهای یادبود سربازان شوروی سابق در تعدادی از کشورها در حال تخریب است ولی او همچنان به تمامی کسانی که علیه نازی‌ها جنگیدند، ادای احترام می‌کند. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

اتحاد جماهیر شوروی ۲۷ میلیون نفر را در جریان جنگ جهانی دوم از دست داد، از جمله میلیون‌ها نفر در اوکراین، اما در نهایت نیروهای نازی را به برلین بازگرداند، جایی که هیتلر خودکشی کرد و پرچم سرخ پیروزی شوروی بر فراز رایشس‌تاگ (ساختمان پارلمان آلمان) در سال ۱۹۴۵ برافراشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبرد باهموت؛ اوکراین: نظامیان روس ۲ کیلومتر عقب‌نشینی کردند

با فرمان جدید پوتین راه اخراج اوکراینی‌های مخالف روسیه از مناطق اشغالی هموار شد

زلنسکی: پوتین در آرزوی فروش شکست ما در باهموت به غرب و ایران است؛ رهبر چین را به اوکراین دعوت می‌کنم