Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز مذاکرات پارلمان اروپا با نمایندگان اوکراین برای بررسی مراحل عضویت در اتحادیه

Volodymyr Zelenskyy and Roberta Metsola.  Feb. 9, 2023
Volodymyr Zelenskyy and Roberta Metsola. Feb. 9, 2023 Copyright Olivier Matthys/AP
Copyright Olivier Matthys/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«شما به عنوان نمایندگان مردم این نقش و مسئولیت را دارید تا به شهروندان اوکراینی ضرورت انجام اصلاحات را توضیح دهید. اصلاحاتی که گاه بسیار گسترده و انجام آنها بسیار دردناک است؛ بویژه اکنون و در دوران جنگ.»

آگهی

پارلمان اتحادیه اروپا اولین نشست «بین کمیته‌ای» خود با نمایندگان پارلمان اوکراین را در راستای روند پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا برگزار کرد.

در جریان این نشست که روز چهارشنبه ۱۲ آوریل برگزار شد، روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا گفت اگرچه مذاکرات الحاق اوکراین به این اتحادیه باید اواخر سال جاری میلادی آغاز شود، اما پیش از آن کارهای زیادی است که کی‌یف باید انجام دهد.

خانم متسولا خطاب به نمایندگان پارلمان اوکراین و با اشاره به ضرورت انجام اصلاحات اقتصادی و قضایی که پیش‌شرط این الحاق هستند گفت اگرچه همه نهادهای اروپایی درتلاشند که این روند به‌خوبی آغاز شود و به سرانجام برسد، اما این کار آسان نیست.

او افزود: «شما به عنوان نمایندگان مردم این نقش و مسئولیت را دارید تا به شهروندان اوکراینی ضرورت انجام اصلاحات را توضیح دهید. اصلاحاتی که گاه بسیار گسترده و انجام آنها بسیار دردناک است؛ بویژه اکنون و در دوران جنگ.»

اوکراین در ژوئن ۲۰۲۲ میلادی وضعیت نامزدی برای الحاق به اتحادیه اروپا را دریافت کرد و در همان زمان اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا پیشنهاد داد که پروسه الحاق سریع‌تر انجام شود.

اوکراین برای عضویت در این اتحادیه، باید پیش‌شرط‌های اقتصادی و سیاسی متعددی را برآورده کند و خود را متعهد به اصول دموکراتیک بداند.

سپری کردن روند الحاق ممکن است سال‌ها یا حتی دهه‌ها طول بکشد؛ اگرچه دنیس شمیحال، نخست‌وزیر اوکراین تاکید کرده که می‌خواهد حداکثر تا دو سال دیگر کشورش را عضو این بلوک ببیند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین، رومانی و مولداوی برای مقابله با تهدید‌ات نظامی روسیه توافقنامه همکاری امضا کردند

ناتو می‌گوید اوکراین در «دراز مدت» به عضویت این پیمان در خواهد آمد

رهبران کشورهای اتحادیه اروپا از نامزدی عضویت اوکراین و مولداوی حمایت کردند