درآمد ۱۰۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا از صادرات پیاز گل؛ کدام کشورها در صدر جدول قرار دارند؟

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره آمار کمیسیون اروپا، «یورواستات» در گزارشی اعلام کرد که اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ میلادی در مجموع ۱۰۰.۶ میلیون یورو از صادرات پیازهای گل‌های ارکیده، سنبل، نرگس و لاله درآمد داشته است.

آگهی

اداره آمار کمیسیون اروپا، «یورواستات» در گزارشی اعلام کرد که اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ میلادی در مجموع ۱۰۰.۶ میلیون یورو از صادرات پیازهای گل‌های ارکیده، سنبل، نرگس و لاله درآمد داشته است.

بر پایه این گزارش، سهم اتحادیه اروپا از واردات پیاز گل‌های ارکیده، سنبل، نرگس و لاله در همین بازه زمانی ۳۰.۹ میلیون یورو بوده است.

جزئیات آمار یورواستات نشان می‌دهد که هلند در سال ۲۰۲۲ به تنهایی ۸۱ درصد از کل صادرات پیاز گل‌ کشورهای عضو اتحادیه اروپا را که رقمی برابر با ۸۲ میلیون یورو بوده به خود اختصاص داده است.

سایر صادرکنندگان برتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سهمی زیر ۱۰ درصد از کل صادرات پیاز گل را به خود اختصاص دادند. لیتوانی با نرخی برابر با ۷ درصد (۶.۷ میلیون یورو)، لهستان با نرخی برابر با ۵ درصد (۴.۸ میلیون یورو)، دانمارک با نرخی برابر با ۲ درصد (۲.۱ میلیون یورو) و لتونی با نرخی برابر با ۲ درصد (۲ میلیون یورو) در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

بررسی داده‌های یورواستات همچنین نشان می‌دهند که بیشتر پیازهای گل‌های ارکیده، سنبل، نرگس و لاله به قلمروی اروپا صادر شده‌اند.

بر پایه این گزارش، سوئیس ۳۱ درصد از کل صادرات پیاز گل اتحادیه اروپا را وارد کرده که رقمی برابر با ۳۱.۳ میلیون یورو بوده است. بریتانیا با رقمی برابر با ۲۱ درصد (۲۱.۴ میلیون یورو) نروژ با رقمی برابر با ۱۱ درصد( ۵. ۱۱ میلیون یورو) روسیه با رقمی برابر با ۹ درصد (۹.۴ میلیون یورو) و اوکراین با رقمی برابر با ۵ درصد (۵.۵ میلیون یورو) در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اتحادیه اروپا همچنین ۲۰.۹ میلیون یورو از صادرات دیگر پیازها، تجه‌ها، کورم‌ها و ریزوم‌ها در سال ۲۰۲۲ درآمد داشته است که در این گروه هم هلند پیشتاز است.

هلند در این بازه زمانی با اختصاص ۵۰ درصد از کل صادرات تجه‌ها، کورم‌ها و ریزوم‌های اتحادیه اروپا، ‌درآمدی برابر با ۱۰.۵ میلیون یورو داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میزان محرومیت اقتصادی و اجتماعی جوانان در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا بر اساس آمار یورواستات

اتحادیه اروپا واردات کالاهایی را که محصول جنگل‌زدایی هستند ممنوع می‌کند

یورواستات: زنان اروپایی سهم بیشتری از مردان در حفاظت از محیط زیست دارند