یورواستات: واردات اتحادیه اروپا از چین افزایش قابل توجهی داشته است

افزایش قابل توجه واردات اتحادیه اروپا از چین
افزایش قابل توجه واردات اتحادیه اروپا از چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یوررونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراودات تجاری میان اتحادیه اروپا و چین در سال ۲۰۲۱ رشد قابل توجهی داشته است.

آگهی

مراودات تجاری میان اتحادیه اروپا و چین در سال ۲۰۲۱ رشد قابل توجهی داشته است. البته بحران کرونا باعث شد تا صادرات و واردات میان اتحادیه اروپا و چین در ماه‌های اول سال ۲۰۲۰ میلادی کاهش یابد اما در ماه‌های بعد به سرعت دوباره بهبود یافت.

اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا (یورواستات) روز جمعه اول آوریل با انتشار گزارشی تازه اعلام کرد که میزان واردات اتحادیه اروپا از چین و همچنین میزان صادرات اتحادیه اروپا به چین در فاصله زمانی سال‌ ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

به گزارش یورواستات، میزان صادرات اتحادیه اروپا به چین در سال ۲۰۲۱ معادل ۲۲۳ میلیارد یورو بوده که بالاترین میزان در این دوره زمانی است. کم‌ترین میزان صادرات اتحادیه اروپا به چین هم در سال ۲۰۱۱ بوده که معادل ۱۲۷ میلیارد یورو است. به این ترتیب میانگین نرخ رشد سالانه صادرات در این دوره زمانی ۷ درصد است.

در مورد واردات اتحادیه اروپا از چین، یورواستات بیشترین میزان واردات را در سال ۲۰۲۱ عنوان کرده که معادل۴۷۲ میلیارد یورو است. کمترین میزان هم با ۲۳۹ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۳ میلادی ثبت شد. بنابراین متوسط نرخ رشد سالانه واردات در این دوره زمانی ۶ درصد است.

یورواستات همچنین در گزارش خود اعلام کرده که اتحادیه اروپا بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۲۱ به طور مداوم کسری تراز تجاری را با چین ثبت کرده که از رقم ۱۲۹ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۱ به حداکثر رقم ۲۴۹ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

چین در سال ۲۰۲۱ با اختصاص ۱۰ درصد کلِ صادرات اتحادیه اروپا به خود، سومین شریک تجاری بزرگ اتحادیه در زمینه تجارت ماشین آلات و وسایل نقلیه (۵۲ درصد)، سایر کالاها (۲۰ درصد) و مواد شیمیایی (۱۵ درصد) بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

همچنین چین در سال ۲۰۲۱ میلادی با اختصاص ۲۲ درصدِ کل واردات از خارج از اتحادیه اروپا، بزرگترین شریک تجاری برای این اتحادیه در زمینه تجارت ماشین آلات و وسایل نقلیه (۵۶ درصد)، سایر کالاها (۳۵ درصد) و مواد شیمیایی ( ۷ درصد) بود.

یورواستات آخرین برآوردهای خود را از روابط تجاری اتحادیه اروپا و چین هم‌زمان با نشست سران این اتحادیه با رهبران پکن در اول آوریل منتشر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله مسکو به اوکراین با تجارت روسیه با اتحادیه اروپا چه کرد؟

نبض تجارت؛ گشایش بورس چین و بازاریابی دیجیتال در دوران کرونا

نزدیک به نیمی از شهرهای بزرگ چین در معرض خطر فرونشست زمین قرار دارند