Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حامل‌های انرژی اتحادیه اروپا؛ ۵۸ ٪ انرژی مورد نیاز در سال ۲۰۲۰ وارداتی بود

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال۲۰۲۰ در مجموع ۵۸ درصد از انرژی مصرفی خود را وارد کردند زیرا تولیدات این کشورها تنها ۴۲ درصد از نیازهایشان را برآورده می‌کرد.

آگهی

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال۲۰۲۰ در مجموع ۵۸ درصد از انرژی مصرفی خود را وارد کردند زیرا تولیدات این کشورها تنها ۴۲ درصد از نیازهایشان را برآورده می‌کرد.

اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا (یورواستات) با انتشار گزارشی تازه از روند واردات انرژی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که حامل‌های انرژی مورد نیاز این اتحادیه در همین سال شامل ۳۵ درصد نفت و فرآورده‌های نفتی، ۲۴ درصد گاز طبیعی، ۱۷ درصد انرژی‌های تجدیدپذیر، ۱۳ درصد انرژی هسته‌ای و ۱۱ درصد سوخت‌های فسیلی جامد بوده است.

روسیه تامین‌کننده اصلی انرژی مورد نیاز اتحادیه اروپا شامل گاز طبیعی، نفت و زغال سنگ است. واردات انرژی اتحادیه اروپا از مبدأ روسیه در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۲۴ درصد از نیازهای این اتحادیه را برآورده کرده است.

گاز طبیعی، سوخت اصلی برای تولید برق در اتحادیه اروپا است که روسیه مهم‌ترین تأمین کننده آن بوده است. گزارش یورواستات نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۶ درصد از واردات گاز طبیعی خود را از این کشور دریافت کرده است که ۴۱ درصد از انرژی ناخالص موجود حاصل از گاز طبیعی را تامین می‌کرد.

سایت یورواستات
نموداری از میزان واردات انرژی اتحادیه اروپاسایت یورواستات

اتحادیه اروپا همچنین بیشترین میزان نفت خام مورد نیازش را برای تولید سوخت با کاربری در صنعت حمل و نقل و صنعت پتروشیمی از روسیه وارد کرده است. این اتحادیه در سال ۲۰۲۰ برای ۲۶ درصد از واردات نفت خام خود به این تأمین‌کننده انرژی متکی بود که ۳۷ درصد از نیاز انرژی اتحادیه اروپا را برآورده می‌کرد.

در نهایت، گزارش یورواستات نشان می‌دهد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در خصوص تأمین سوخت‌های فسیلی جامد مانند زغال‌سنگ، کم‌ترین وابستگی وارداتی را به روسیه داشته‌اند، به گونه‌ای که این کشور ۱۹ درصد از نیاز آنها را تامین کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۵۳ درصد زغال سنگ سخت از روسیه وارد کردند که ۳۰ درصد از مصرفشان را تشکیل می‌داد.

انتشار گزارش میزان واردات انرژی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ در حالی است که مصرف نفت و فرآورده‌های نفتی در این اتحادیه طی همین سال به دلیل محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کرونا به پایین‌ترین سطح ثبت شده در ۳۱ سال گذشته رسیده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمار صادرات و واردات اتحادیه اروپا و روسیه؛ انرژی با ۶۲٪ در صدر کالاهاست

مصرف انرژی در اتحادیه اروپا به پایین‌ترین سطح طی ۳ دهه گذشته رسید

سبقت تولید برق پاک از فسیلی و هسته‌ای در اتحادیه اروپا؛ آیا عصر نفت رو به پایان است؟