افزایش تقاضای محصولات رولکس و اُمگا؛ صادرات ساعت سوئیس در آستانه ثبت رکورد تاریخی قرار گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تبلیغ ساعت رولکس در نیویورک
تبلیغ ساعت رولکس در نیویورک   -   کپی رایت  AP Photo

ارزش صادرات ساعت سوئیس با ادامه روند صعودی خود در ماه ژوئیه که به دلیل رشد تقاضای ساعت‌های گران‌قیمت رولکس، اُمگا و واشرون کنستانتین ممکن شد، نه تنها به بالاترین سطح در هشت سال اخیر رسید بلکه در آستانه ثبت رکوردی تاریخی قرار گرفت.

فدراسیون ساعت سوئیس روز پنجشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که صادرات ساعت سوئیس در ژوئیه گذشته در مقایسه با ماه مشابه سال پیش ۸.۳ درصد افزایش یافت و به ۲.۲ میلیارد فرانک (۲.۲۸ میلیارد یورو) رسید که بالاترین رقم از اکتبر سال ۲۰۱۴ به شمار می‌رود.  

بر پایه این گزارش، صادرات ساعت سوئیس به ایالات متحده نسبت به سال قبل ۱۳.۵ درصد افزایش یافته و این کشور پس از پیشی گرفتن از چین دوباره به بزرگترین بازار صادرات ساعت سوئیس بدل شد. به استثنای هنگ کنگ، کره جنوبی و ژاپن، صادرات ساعت سوئیس در ماه ژوئیه به اکثر بازارهای اصلی آسیا و اروپا با درصد دو رقمی افزایش یافته است.

ساعت‌هایی با قیمت بیش از ۵۰۰ فرانک (۵۱۷ یورو) بیش از یک سوم حجم و ۹۵ درصد ارزش صادرات سوئیس را تشکیل می‌دهد.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که رشد تقاضای ساعت‌های سوئیسی که پس از پایان محدودیت‌های کرونایی همچنان ادامه دارد، می‌تواند منجر به شکستن رکورد تاریخی سال ۲۰۱۴ شود. ارزش صادرات ماهانه ساعت سوئیس در اکتبر ۲۰۱۴ رکورد تاریخی ۲.۲۸۰ میلیارد فرانکی را ثبت کرده است. رکورد صادرات سالانه ساعت این کشور نیز ۲۲.۳ میلیارد فرانک است.