عقربه‌ها روی ۱۰:۱۰؛ ساعت مچی طلایی هیتلر ۱ میلیون دلار حراج شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ساعت مچی طلایی آدولف هیتلر
ساعت مچی طلایی آدولف هیتلر   -   کپی رایت  ALEXANDER HISTORICAL AUCTIONS

یک ساعت مچی طلایی که گفته می‌شود متعلق به آدولف هیتلر، رهبر نازی‌های آلمان است، ۱ میلیون و یکصد هزار دلار حراج شد.

«الکساندر هیستوریکال اُکشنز»، شرکتی که اشیاء تاریخی را حراج می‌کند و ساعت هیتلر را حراج کرد، پایه حراج اولیه این ساعت را ۲ تا ۴ میلیون دلار تعیین کرده بود.

خریدار این ساعت که دو حرف اول اسم و نام خانوادگی هیتلر یعنی «آ و ه» بر آن نقش بسته است، از شرکت خواسته است تا هویتش اعلام نشود.

این ساعت مچی طلایی برند آندریاس هوبر در ۲۰ آوریل ۱۹۳۳ در ۴۴ سالگی آدولف هیتلر و در روزی که حزب نازی به پیروزی رسید و او به صدراعظمی آلمان رسید از طرف حزبش به وی هدیه داده شد.

ALEXANDER HISTORICAL AUCTIONS
ساعت مچی هیتلر، عقربه‌ها روی ۱۰ و ۱۰ دقیقهALEXANDER HISTORICAL AUCTIONS

آدولف هیتلر که از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ میلادی رهبری حزب نازی آلمان را بر عهده داشت بیش از ۱۱ میلیون نفر را به کام مرگ فرستاد. به باور بسیاری از مورخان شش میلیون نفر از افرادی که قربانی هیتلر و حزب او شدند، یهودیان بودند.

شرکت حراج کننده ساعت مچی هیتلر می‌گوید که این ساعت چهار روز پس از خودکشی هیتلر در ۴ مه ۱۹۴۵ میلادی توسط سربازی فرانسوی و در اقامتگاه او در آلپ پیدا شد. آدولف هیتلر در ۳۰ آوریل همان سال خودکشی کرد.

رهبران جامعه یهودیان پیش از حراج، تصمیم شرکت الکساندر به حراج این ساعت را محکوم کرده بودند.

شرکت حراجی اشیاء تاریخی الکساندر که پیش‌تر نیز اشیای متعلق به هیتلر را حراج کرده است استدلال می‌کند که هدفش از حراج این اشیاء «حفظ تاریخ» است.