Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تهدید قاضی و دادستان پرونده ترامپ؛ انتقادها به ارتباط دختر قاضی با دموکرات‌‌ها ادامه دارد

ترامپ در دادگاه به تاریخ چهارم آوریل ۲۰۲۳.
ترامپ در دادگاه به تاریخ چهارم آوریل ۲۰۲۳. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس نیویورک سطح امنیتی برای همه کارکنان مرتبط با پرونده ترامپ را بالا برده و نیروهای حراست دادگاه هم در اقدامی احتیاطی، امنیت دادگاه را به شکل کلی تقویت کردند.

آگهی

با سپری شدن کمتر از ۲۴ ساعت از زمان برگزاری دادگاه تفهیم اتهام دونالد ترامپ، دو منبع آگاه گفته‌اند که قاضی پرونده و خانواده‌اش مورد تهدیدهای متعدد قرار گرفته‌اند.

یکی از مقامات در این رابطه گفت که اخیرا «ده‌ها» تهدید علیه قاضی «خوآن مرچان» و خانواده‌اش صورت گرفته است، هرچند هنوز به طور دقیق مشخص نیست که این تهدیدها در چه فواصلی صورت گرفته است.

منبع دوم نیز اشاره دارد که «آلوین براگ» دادستان منطقه منهتن و دیگر همکاران دفتر او همچنان در حال تهدید شدن هستند. به گفته این منبع، این تهدیدها به صورت تماس، ایمیل و نامه بوده است. پیشتر نیز در ماه گذشته، آقای آلوین براگ دادستان منطقه منهتن، نامه‌ای حاوی تهدید به مرگ به همراه مقداری پودر سفید دریافت کرده بود. اف.بی.آی. و پلیس نیویورک گفته‌اند که همچنان در حال تحقیق در این رابطه هستند. در این نامه خطاب به براگ نوشته شده بود: «آلوین: من تو را می‌کشم!!!!!!!!!!!!!».

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به موجب این اطلاع، پلیس نیویورک سطح امنیتی برای همه کارکنان مرتبط با پرونده ترامپ را بالا برده و نیروهای حراست دادگاه هم در اقدامی احتیاطی، امنیت دادگاه را به شکل کلی تقویت کردند.

اقدامات دیگری نیز انجام شده است. به گفته یک منبع آگاه، به دلیل اینکه در رسانه‌های اجتماعی - از جمله پلت فرم محبوب ترامپ به نام «تروث سوسیال / Truth Social» - پست‌های نگران کننده‌ای ارسال شده است، در نتیجه بیوگرافی آنلاین کارکنان دفتر دادستانی منطقه منهتن از وب سایت دادستانی کل حذف شد.

انتقاد ترامپ از ارتباطات سیاسی قاضی و دخترش

ترامپ و طرفدارانش علنا ازآقای مرچان و خانواده‌اش از جمله دختر بزرگش انتقاد می‌کنند. ترامپ پیش از حضور در دادگاه روز سه‌شنبه، در حساب کاربری خود در تروث سوسیال، از آقای مرچان به‌عنوان یک «قاضی بسیار جانبدار» یاد کرد و او را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این قاضی و خانواده‌اش «از ترامپ متنفر هستند». ترامپ در این پست گفت: «دخترِ [قاضی پرونده] برای کامالا [هریس] کار می‌کرده و اکنون هم برای کمپین [انتخاباتی] بایدن-هریس کار می‌کند.»

دو پسر ارشد رئیس جمهور سابق آمریکا، یعنی دونالد ترامپ جونیور و اریک ترامپ نیز در رسانه‌های محافظه‌کار، دست به کار شدند و لینک‌هایی در ارتباط با وضعیت اشتغال دختر مرچان منتشر کردند.

دختر قاضی مرچان، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ به عنوان رئیس کمپین‌های جمع‌آوری سرمایه دیجیتال و تبلیغات در ستاد انتخاباتی کاملا هریس و بایدن فعالیت داشت. غیر از این مورد، هیچ مدرک دیگری دال بر ادامه همکاری دختر قاضی مرچان با دولت بایدن و یا فعالیت سیاسی برای انتخابات آتی آمریکا وجود ندارد.

ترامپ روز سه‌شنبه به اتهام انجام ۳۴ فقره جرم از جمله جعل سوابق مرتبط با پرداخت‌های غیراخلاقی در سال ۲۰۱۶ در دادگاه حاضر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

متهمی که به روی قاضی زن شیرجه رفت با چه هیئتی در دادگاه حاضر شد و چه حکمی گرفت؟

استورمی دنیلز کیست و میان او و دونالد ترامپ چه اتفاقی افتاده است؟

شکایت استورمی دنیلز از ترامپ برای توییت توهین‌آمیز رد شد