Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استورمی دنیلز کیست و میان او و دونالد ترامپ چه اتفاقی افتاده است؟

استورمی دنیلز
استورمی دنیلز Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استورمی دنیلز که نام اصلی او استفانی کلیفورد است، ۴۴ سال دارد و اهل منطقه باتون‌ روژ در ایالت لوئیزیانا است. او بیش از دو دهه است که یک شخصیت شناخته‌شده در فیلم‌های تجاری پورن به شمار می‌رود و در ویدئوهای متعددی به عنوان بازیگر ظاهر شده است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز پنج‌شنبه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) در جریان رسیدگی به پرونده پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز، بازیگر فیلم‌های پورن رسما توسط دادگاه منهتن نیویورک متهم شد.

دنیلز گفته است که در سال ۲۰۰۶ میلادی، یک سال پس از ازدواج آقای ترامپ با همسر سومش ملانیا و بیش از یک دهه قبل از اینکه از یک تاجر ثروتمند تبدیل به یک سیاستمدار سرشناس شود، با وی رابطه جنسی داشته و ۱۳۰ هزار دلار نیز دریافت کرده تا چنین رابطه‌ای را افشا نکند.

دونالد ترامپ این رابطه را رد کرده و گفته است که مبلغ در واقع برای جلوگیری از «اتهامات نادرست و اخاذی» پرداخت شده است.

اما استورمی دنیلز کیست و روایت او از رابطه‌اش با دونالد ترامپ چیست؟

استورمی دنیلز که نام اصلی او استفانی کلیفورد است، ۴۴ سال دارد و اهل منطقه باتون‌ روژ در ایالت لوئیزیانا است. او بیش از دو دهه است که یک شخصیت شناخته‌شده در فیلم‌های تجاری پورن به شمار می‌رود و در ویدئوهای متعددی به عنوان بازیگر ظاهر شده است.

استورمی دنیلز گفته است که برای اولین بار در ماه ژوئیه ۲۰۰۶ در یک تورنمنت گلف افراد مشهور در دریاچه تاهو در غرب ایالت نوادا، به دونالد ترامپ معرفی شد. به گفته وی آقای ترامپ او را به شام دعوت کرد و آن‌ها در سوئیت هتل او شام خوردند، جایی که دونالد ترامپ یک نسخه از یک مجله گلف با عکس خودش روی جلد را به او نشان داد.

دنیلز در سال ۲۰۱۸ به برنامه ۶۰ دقیقه شبکه سی‌بی‌اس درباره محتوای جلسه ملاقات آن شب گفت: «من به او گفتم یکی باید آن مجله را از دستت بگیرد و چند ضربه به پشتت بزند. او هم برگشت و شلوارش را کمی پایین داد -در حالی که لباس زیرش هم پیدا بود- و من هم چند ضربه‌ای زدم.»

او گفت ترامپ در آن شب از وی پرسیده آیا مایل است در برنامه تلویزیونی «کارآموز ستارگان» حضور داشته باشد؟ و ادامه داده که «تو خیلی خاص و باهوش و زیبا هستی. من را یاد دخترم می‌اندازی. از تو خوشم می‌آید».

کارآموز ستارگان یکی از برنامه‌های تلویزیونی واقع نمای آمریکایی (رئالیتی شو) بود که در آن مقطع توسط دونالد ترامپ اجرا می‌شد.

خانم دنیلز گفته است که پس از شنیدن این عبارات بهانه آورده که باید به دستشویی برود و وقتی بازگشته آقای ترامپ را برهنه به حالت درازکش روی لبه تخت یافته است. استورمی دنیلز می‌گوید: «دقیقا متوجه شدم که خودم را درگیر چه چیزی کردم. شاید حس می‌کردم که خب این اتفاق افتاد به خاطر تصمیم بدی که گرفته بودم و تنهایی به اتاق کسی رفته بودم.»

با این حال او اضافه کرد که رابطه جنسی دو نفر در آن شب، با رضایت طرفین بوده است.

آسوشیتد پرس
دونالد ترامپ تا به حال دو بار از اتهامات مرتبط با استورمی دنیلز تبرئه شده استآسوشیتد پرس

خانم دنیلز ادعا می‌کند آقای ترامپ یک سال بعد در ژوئیه ۲۰۰۷ دوباره با او تماس تلفنی برقرار کرده و از وی خواسته تا برای صحبت درباره حضور احتمالی در برنامه «کارآموز ستارگان» به هتل بورلی هیلز در لس‌آنجلس بیاید.

بنابر گفته خانم دنیلز، دونالد ترامپ در این ملاقات گفته که می‌خواهد بار دیگر با او در هتل رابطه جنسی داشته باشد اما او نپذیرفته است. او گفت آقای ترامپ یک ماه بعد با او تماس گرفت و گفت نتوانسته جایی برای او در برنامه «کارآموز ستارگان» رزرو کند.

قرارداد «حق‌السکوت» و عدم افشای اطلاعات

در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۶ و در روزهای پایانی کارزار تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جایی که دونالد ترامپ در آن پیروز شد، دنیلز توافق‌نامه‌ای را با وکیل دونالد ترامپ امضا کرد و در آن متعهد شد در ازای پرداخت ۱۳۰ هزار دلار، در مورد رابطه خود با او به طور علنی صحبت نکند.

بنابر اسناد دادگاه فدرال لس آنجلس، این توافق توسط کیت دیویدسون، وکیل او در آن زمان و مایکل کوهن، وکیل وقت دونالد ترامپ امضا شد. هرچند این سند شامل یک جای خالی برای امضای آقای ترامپ بود، با این حال او هرگز آن را امضا نکرد.

آگهی

در سال ۲۰۱۸ و پس از گزارش نشریه وال استریت ژورنال در مورد این توافق‌نامه، آقای کوهن علناً اعلام کرد که این مبلغ را با استفاده از پول خود پرداخته و دونالد ترامپ در این خصوص دستوری به او نداده است. 

در پی این جریان، استورمی دنیلز از دونالد ترامپ و دانیل کوهن شکایت کرد تا این توافق را باطل کنند. وکلای ترامپ نیز متعاقباً ادعا کردند که او توافقنامه عدم افشای اطلاعات را امضا نکرده و به دنبال اجرای آن نخواهد بود. پس از رسیدگی در دادگاه، قاضی شکایت خانم دنیلز را رد کرد و پرونده مختومه اعلام شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دادگاه دوم بر سر اتهام «افترا»

خاتمه دادگاه اول پایان کار نبود. استورمی دنیلز در سال ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای ادعا کرد که در سال ۲۰۱۱ یک فرد ناشناس در پارکینگی در شهر لاس وگاس به وی نزدیک شده و گفته است در صورت برملا شدن ارتباط جنسی با دونالد ترامپ، شخص وی و دختر شیرخوارش آسیب خواهند دید. این هنرپیشه سرشناس فیلم‌های پورن تصویر مبهم و محوی را نیز از فردی که ادعا می‌کرد وی را تهدید کرده منتشر کرد.

آگهی

در واکنش به این اظهارات، رئیس جمهوری وقت ایالات متحده در توییتر اتهام وی را «احمقانه» توصیف کرد و گفت استورمی دنیلز پس از این همه سال تصویر مبهم کسی را منتشر کرده که اساسا وجود نداشته و ندارد. آقای ترامپ در همین توییت خانم دنیلز را یک «کلاهبردار تمام‌عیار» توصیف کرد. امری که موجب شکایت خانم دنیلز به دادگاه شد.

با این حال در نهایت یک قاضی فدرال لس‌آنجلس حکم داد که اظهارات آقای ترامپ توهین‌آمیز نبوده و حق آزادی بیان او تحت متمم اول قانون اساسی ایالات متحده محافظت می‌شود. تصمیم قاضی در دادگاه تجدید نظر تایید شد و دادگاه عالی ایالات متحده نیز در سال ۲۰۲۱ رسیدگی به این پرونده را رد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید قاضی و دادستان پرونده ترامپ؛ انتقادها به ارتباط دختر قاضی با دموکرات‌‌ها ادامه دارد

شایعه احضار شاهد تازه؛ صدور کیفرخواست ترامپ باز هم به تعویق افتاد

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد