دو مهماندار هواپیما سعد حریری را به تعرض و تجاوز جنسی متهم کردند

سعد حریری
سعد حریری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق شکایتی که به دادگاه فدرال نیویورک ارائه شده، دو مهماندار هواپیما مدعی شده‌اند که از سوی سعد حریری، نخست‌وزیر پیشین لبنان در هواپیمای شخصی‌اش مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند

آگهی

طبق شکایتی که به دادگاه فدرال نیویورک ارائه شده، دو مهماندار هواپیما مدعی شده‌اند که از سوی سعد حریری، نخست‌وزیر پیشین لبنان در هواپیمای شخصی‌اش مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

این شکایت ۲۰ مارس علیه سعدالدین رفیق حریری و پنج متهم دیگر در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده ثبت شده است.

شاکیانی که در دادخواست با نام‌های «جین دو ۱» و «جین دو ۲» معرفی شده‌اند طبق اسناد دادگاه، حریری را به «تجاوز وحشیانه در محل کار» متهم کرده‌اند. آن‌ها حریری را به مواردی از «حبس کاذب، تعرض و آزار و اذیت جنسی» نیز متهم می‌کنند.

طبق اسناد دادگاه این حوادث از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ میلادی در هواپیمای اوگر سعودی شرکتی متعلق به حریری رخ داده است. بر اساس دادخواست تنظیم شده، دو شاکی برای «اوگر سعودی» کار می‌کردند. طبق اسناد دادگاه «جین دو ۱» کار خود را در سال ۲۰۰۹ ترک کرد و «جین دو ۲» اخراج شد.

در این شکایت همچنین آمده است که حریری هر دو شاکی را در شرایطی قرار داده که با تماس جنسی نامناسب، اجبار، آزار و اذیت و تقاضا برای ارضای جنسی همراه بوده است.

طبق اسناد منتشر شده، «سعد حریری به‌عنوان متهم از موقعیت خود در خطوط هوایی برای ارضای جنسی‌اش سوءاستفاده و در عین حال هر دو شاکی را بطور مرتب قربانی کرده است.»

دفتر رسانه‌ای حریری روز شنبه در بیانیه‌ای به سی‌ان‌ان این اتهامات را رد کرد و بی‌اساس خواند.

در این بیانیه آمده است که این شکایت «پر از اتهامات کاملا نادرست و غیرقابل قبول با هدف تحریک و تهمت علیه نخست‌وزیر سابق لبنان است».

بیانیه همچنین ادعا می‌کند که این سومین باری است که دو شاکی تلاش می‌کنند از حریری در نیویورک شکایت کنند و «این چیزی نیست جز یک کارزار افترا که از سوی دو زن که به دنبال سود مالی هستند سازماندهی شده است».

حریری از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ میلادی همچنین از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ نخست‌وزیر لبنان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اشرف حکیمی ستاره تیم ملی مراکش و باشگاه پاری سن ژرمن به اتهام تجاوز جنسی تحت تعقیب قرارگرفت

افشاگری بروک شیلدز در جشنواره ساندنس: پیش از نخستین تجربه هالیوودی مورد تجاوز قرار گرفتم

افسر پلیس لندن به چند مورد تجاوز جنسی و تعرض به زنان اعتراف کرد