Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سعد حریری در پاریس: فرانسه همچنان پیگیر کاهش تنش‌ها در خلیج فارس است

سعد حریری در پاریس: فرانسه همچنان پیگیر کاهش تنش‌ها در خلیج فارس است
Copyright REUTERS/Philippe Wojazer
Copyright REUTERS/Philippe Wojazer
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای حریری اعلام کرد برای بهبود وضعیت مالی لبنان، به‌زودی با مقامات عربستان سعودی وارد گفتگو خواهد شد. به گفتۀ او موضوع کمکهای مالی عربستان به لبنان در شورایی دوجانبه به بحث گذاشته خواهد شد و تا کنون حدود ۱۹ توافقنامه در این زمینه آماده شده است.

آگهی

سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان روز جمعه پس از سفر به فرانسه و گفتگو با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور اعلام کرد که پاریس در تلاش برای «کاهش تنش‌ها» در منطقه خلیج فارس پس از حملات شنبۀ گذشته به تاسیسات نفتی عربستان است.

آقای حریری در جریان یک نشست خبری گفت: «نقش فرانسه اساسی است و این موضوع را با هدف کاهش تنش‌ها دنبال می‌کند.»

آقای حریری در این سفر، با مقامات فرانسه دربارۀ وضعیت اقتصادی لبنان نیز گفتگو کرده است. او اعلام کرد که «مذاکراتی عالی» برای سرمایه‌گذاری فرانسوی‌ها در لبنان داشته است. آقای ماکرون نیز افزود پاریس خود را متعهد می‌داند که به بیروت برای انجام اصلاحات اقتصادی کمک کند.

لبنان یکی از بدهکارترین کشورهای جهان است و قصد دارد با انجام اصلاحاتی که مدتهاست به تاخیر افتاده، وضعیت راکدِ اقتصاد کشور را بهبود ببخشد.

آقای حریری همچنین اعلام کرد برای بهبود وضعیت مالی لبنان، به‌زودی با مقامات عربستان سعودی وارد گفتگو خواهد شد. او از راه‌اندازی یک شورای دوجانبه میان عربستان و لبنان خبر داد که به‌زودی آغاز به کار خواهد کرد.

به گفتۀ او موضوع کمکهای مالی عربستان به لبنان در این شورا به بحث گذاشته خواهد شد و تا کنون به کمک نمایندگان دو طرف، حدود ۱۹ توافقنامه در این زمینه آماده شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرد که این شورا رسما در ماه اکتبر آغاز به کار خواهد کرد و قرار است سعد حریری و یک مقام عالیرتبۀ سعودی، ریاست آن را برعهده داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امارات عربی متحده به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس پیوست

سعد حریری: ایران باعث دخالت حزب الله در درگیری های منطقه ای است

درگیری شبه‌نظامیان فلسطینی؛ سفارت عربستان از اتباع خود خواست لبنان را ترک کنند