Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جابجایی محله «رد لایت»؛ آمستردام یک مرکز بزرگ روسپی‌گری جدید دایر می‌کند

محله ردلایت در آمستردام
محله ردلایت در آمستردام Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتقال محل انجام روسپی‌گری قانونی از مرکز به جنوب آمستردام به دلیل شکایت ساکنان محله رد‌لایت نسبت به بالارفتن میزان جرائم و رفتارهای ناشایست و همراه با سر و صدای بازدیدکنندگان صورت خواهد گرفت.

آگهی

شورای شهر آمستردام، پایتخت هلند، پیشنهادی را برای راه اندازی یک مرکز بزرگ اروتیک و جابجایی محله «رد‌لایت» که به مکان اصلی ارائه خدمات روسپی‌گری در مرکز این شهر شهرت دارد، مطرح کرده است.

بر اساس این پیشنهاد، ساختمانی که برای این کار در نظر گرفته شده دارای ۱۰۰ مکان فعالیت برای کارگران جنسی است و در آن فضاهایی نیز برای استراحت میان کار و سایر امکانات پیش‌بینی شده است.

بنا به اعلام شورای شهر آمستردام، انتقال محل انجام روسپی‌گری قانونی از مرکز به جنوب آمستردام به دلیل شکایت ساکنان محله رد‌لایت نسبت به بالارفتن میزان جرائم و رفتارهای ناشایست و همراه با سر و صدای بازدیدکنندگان صورت خواهد گرفت.

PETER DEJONG/2008 AP
محله ردلایت در آمستردامPETER DEJONG/2008 AP

این در حالی است که آژانس دارویی اروپا از پیشنهاد ارائه شده توسط شورای شهر آمستردام ابراز نگرانی کرده و یاد آور شده است که این جابجایی ممکن است همان مشکلات و تاثیرات منفی را در کنار مقر این آژانس ایجاد کند.

دو مورد از سه مکان پیشنهادی شورای شهر برای ایجاد مرکز جدید روسپی‌گری آمستردام نزدیک دفتر مرکزی آژانس دارویی اروپا است که در یک منطقه تجاری در جنوب این شهر واقع شده است.

Peter Dejong/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
محله محله ردلایت در آمستردام ، پایتخت هلندPeter Dejong/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

آژانس دارویی اروپا در بیانیه خود می‌افزاید: «تغییر مکان محله رد لایت بواسطه نگرانی‌ها در خصوص مزاحمت‌ها، سر و صدا، قاچاق مواد مخدر، مستی و رفتار‌های خارج از قاعده صورت می‌گیرد.»

در این بیانیه به شدت نسبت به این موضوع که جابجایی مکان یاد شده و انتقال آن به نزدیکی مقر آژانس دارویی اروپا باعث ایجاد مشکلات ایمنی، امنیت و مزاحمت برای کارکنان و هیئت‌های بازدید کننده‌ شود، ابراز نگرانی شده است.

این در حالی است که به گفته سخنگوی شورای شهر آمستردام، مرکز جدید روسپی‌گری در نظر گرفته شده برای شهر به هیچ وجه در مجاورت مقر آژانس دارویی اروپا نیست و دست کم نیم کیلومتر میان دفتر مرکزی این آژانس و مکان‌های مورد نظر فاصله وجود دارد.

Peter Dejong/Copyright 2019 The AP. All rights reserved
محله ردلایت در آمستردام، پایتخت هلندPeter Dejong/Copyright 2019 The AP. All rights reserved

پلیس هلند در گفتگو با یک خبرگزاری محلی در هلند تایید کرده است که مرکز جدید با توجه به اینکه خدمات روسپی‌گری را مانند محله رد‌لایت در خیابان ارائه نمی‌کند با خطرات امنیتی بسیار کم‌تری همراه خواهد بود.

آژانس دارویی اروپا با اشاره به اینکه برای اطمینان از کار در یک محیط امن موضوع را به بالاترین سطح سیاسی و دیپلماتیک در کمیسیون اروپا خواهد کشید، تاکید کرد: «نباید فعالیت کارکنان و متخصصان بازدید کننده‌ای که گاه اواخر شب ساختمان آژانس را ترک می‌کنند تحت تاثیر این اقدام قرار گیرد.»

گفتنی است که شورای شهر آمستردام پیش‌تر در ماه فوریه مصرف حشیش در خیابان‌های محله رد لایت را ممنوع کرده بود.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهردار آمستردام از نقش این شهر در تاریخ برده‌داری عذرخواهی کرد

آمستردام؛ برگزاری یکی از بزرگترین رژه‌‌های سالانۀ دگرباشان جنسی

نخستین زن شهردار آمستردام محله روسپیان را ساماندهی می‌کند