اتحادیه‌های کارگری: فرانسه را به تعطیلی می‌کشانیم؛ اکثر شهروندان مخالف افزایش سن بازنشستگی هستند

تظاهرات پاریس
تظاهرات پاریس Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درتازه ترین نظرسنجی موسسه «ای لب» که برای شبکه تلویزیونی ب اف ام انجام گرفته اغلب فرانسوی ها مخالفت خود را با قانون اصلاح بازنشستگی امانوئل ماکرون ابرازکرده اند.

آگهی

نتایج تازه ترین نظرسنجی ها در فرانسه نشان می دهد که اکثر شهروندان با اصلاحات قانون بازنشستگی دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری، مخالف هستند.

 این نظرسنجی‌ها همچنین ثابت می کند که رئیس‌جمهوری فرانسه با کاهش محبوبیت به جهت اصرار بر انجام اصلاح قانون بازنشستگی روبروست.

تمامی سندیکاهای کارگری برای دومین بار در هفته های اخیر بصورت هماهنگ از تمام اعضای خود خواسته‌اند سه‌شنبه ۷ مارس دست به اعتصاب بزنند. انتظار می رود اعتصاب‌ها فراتر از روز سه شنبه بصورت گسترده در فرانسه ادامه پیدا کنند. 

اتحادیه‌های کارگری می گویند کشور را «به تعطیلی کامل می‌کشانند. خصوصا در بخش هایی چون حمل و نقل، انرژی و پالایشگاه های نفتی.»

تازه ترین نظرسنجی را گروه «ای لب» برای پرطرفدارترین شبکه خبری فرانسه، ب اف ام، انجام داده است. در این نظرسنجی ۵۶ درصد از شهروندان اعلام کردند که از اعتصاب های گسترده حمایت کرده و ۵۹ درصد نیز گفته اند حق شهروندان است که کشور را به تعطیلی بکشانند.

از هر سه نفر دو نفر یعنی چیزی حدود ۶۴ درصد از اعتراضات علیه قانون اصلاحات بازنشستگی حمایت می کند. دولت امانوئل ماکرون به بهانه کاهش قروض دولتی می خواهد سن بازنشستگی در فرانسه را از ۶۲ سال به ۶۴ سال برساند.

اولویویه وران، سخنگوی دولت دوشنبه گفت که «نمی خواهد مردم قربانی و محاصره اعتصابات سراسری باشند.» وی همچنین گفت: «تاریخ جنبش‌های اعتراضی در فرانسه نشان می‌دهد که لازم نیست کل کشور را مسدود و در زندگی روزمره مردم چنین موانع بزرگی ایجاد کنید.»

انتظار می‌رود از هر پنج قطار «ت ژ و»، قطارهای پرسرعت بین شهری، تنها یک قطار در روز سه شنبه فعال باشد. به نظر می رسد برای اولین بار از آغاز اعتراضات جدید پالایشگاه های مهم فرانسه هم تعطیل خواهند شد.

یک منبع پلیس به خبرگزاری فرانسه گفته است که انتظار می رود بیش از ۲۶۰ تظاهرات در سراسر کشور با حضور بیش از ۱.۴ میلیون شهروند مخالف برگزار شود. آخرین بار در تاریخ ۳۱ ژانویه گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سراسر کشور علیه اصلاحات دولت ماکرون به خیابان آمدند و یک رکورد تاریخی ثبت کردند. حال اگر تعداد مخالفان قانون بازنشستگی به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده باشد، نشان می دهد که به تعداد مخالفان در هفته های اخیر افزوده شده است.

فرانسه یکی از نادر کشورهای اتحادیه اروپا با سن بازنشستگی زیر ۶۲ سال است. میانگین سن بازنشستگی در اتحادیه اروپا بیش از ۶۵ سال است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون

ماکرون: به رسمیت شناختن کشور فلسطین دیگر برای ما یک تابو نیست

پس‌لرزه‌های سخن جنجالی ترامپ؛ توسک: رمان سه تفنگدار را بخاطر بسپاریم؛ همه برای یکی، یکی برای همه