Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تعداد پناهجویان کشته شده در حادثه غرق شدن قایق در جنوب ایتالیا به ۶۲ نفر رسید

قایق پناهجویان در جنوب ایتالیا با برخورد به صخره غرق شد
قایق پناهجویان در جنوب ایتالیا با برخورد به صخره غرق شد Copyright Ap photo
Copyright Ap photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود یافتن اجساد تازه، همچنان ده‌ها نفر از کسانی که در این قایق حضور داشتند مفقود هستند و احتمالا تعداد کشته‌ها از این هم بالاتر خواهد رفت.

آگهی

پس از یافتن سه جسد دیگر در سواحل جنوبی ایتالیا، تعداد کشته‌شدگان حادثه غرق شدن قایق پناهجویان در نزدیکی کالابریا به ۶۲ نفر رسید. 

با وجود یافتن اجساد تازه، همچنان ده‌ها نفر از کسانی که در این قایق حضور داشتند مفقود هستند و احتمالا تعداد کشته‌ها از این هم بالاتر خواهد رفت. 

یک قایق چوبی روز یکشنبه در حوالی سواحل کالابریا در جنوب ایتالیا، به صخره‌های نزدیک ساحل برخورد کرد و ده‌ها نفر از پناهجویانی که تلاش داشتند به صورت غیرقانونی خود را به اروپا برسانند، جان خود را از دست دادند. تاکنون دست‌کم ۸۰ نفر نجات یافته‌اند و همچنان تلاش برای یافتن مفقودشدگان ادامه دارد. 

ساحل استکاتو دی کورتو در کالابریا حالا مملو از بقایای خرد شده قایقی ۲۰ متری است که این پناهجویان امیدوار بودند با آن خود را به اروپا برسانند. همچنین وسایلی که از این پناهجویان به جا مانده در کنار ساحل دریا دیده می‌شود. 

این قایق که گفته می‌شود ۱۷۰ نفر سرنشین داشته هفته گذشته از ترکیه راه افتاده بود و با توجه به مدت زمان زیادی که از زمان وقوع حادثه می‌گذرد، نگرانی‌ها در خصوص اینکه تعداد جان باختگان افزایش یابد، شدت گرفته است. 

سازمان ملل متحد و سازمان پزشکان بدون مرز گفته‌اند که بسیاری از قربانیان افغان، پاکستانی و همچنین عراقی بوده‌اند. افغان‌ها در سال گذشته جایگاه دوم را در زمینه درخواست پناهندگی از اتحادیه اروپا داشتند. بعد از روی کار آمدن طالبان در ماه اوت ۲۰۲۱ مشکلات مردم این کشور افزایش یافته و تلاش‌ها برای فرار از این کشور بیشتر شده است. 

دو کشتی گارد ساحلی روز دوشنبه در حالی که یک هلیکوپتر بالای سرشان پرواز می‌کرد همچنان به تلاش‌ها برای یافتن بازماندگان و یا وسایل آنها ادامه دادند. آتش‌نشانان تائید کرده‌اند که صبح روز دوشنبه سه جسد دیگر پیدا شده و دیگر امید چندانی به یافتن باقی بازماندگان وجود ندارد. 

روبرتو فاسانو، فرمانده آتش نشانی استان رجو کالابریا در این خصوص به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «فکر می‌کنم با این شرایط دشوار دریا دیگر خیلی بعید باشد که بتوان بازمانده دیگری پیدا کرد اما ما هرگز نمی‌توانیم امید نداشته باشیم.» 

شبکه اسکای ایتالیا گزارش داده که دست‌کم سه نفر به ظن کمک به سازمان‌دهی سفر این پناهجویان از ازمیر بازداشت شده‌اند. 

ایتالیا در سالهای اخیر به یکی از اصلی‌ترین مقاصد قاچاقچیان انسان تبدیل شده است و به ویژه کسانی که از لیبی و ترکیه می‌خواهند خود را به اروپا برسانند سواحل جنوبی ایتالیا را انتخاب می‌کنند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دولت ایتالیا از زمان آغاز به کار جورجا ملونی به عنوان نخست‌وزیر این کشور بر تلاش برای جلوگیری از امدادرسانی بر قایق‌های پناهجویان تاکید کرده تا از این طریق بتواند از تعداد پناهجویان غیرقانونی بکاهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام وضعیت فوق العاده برای حل بحران مهاجرت در ایتالیا به چه معناست؟

گارد ساحلی ایتالیا ۱۴۹ مهاجر از جمله ۱۷ کودک را از دریا نجات داد

غرق شدن دو قایق پناهجویان در سواحل ایتالیا؛ ده‌ها نفر جان باختند و ناپدید شدند