وزارت دفاع ایران حمله به تاسیسات مهمات‌ سازی در اصفهان را تایید کرد

حمله به تاسیسات وزارت دفاع در اصفهان
حمله به تاسیسات وزارت دفاع در اصفهان Copyright شبکه‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت دفاع ایران تایید کرده که یکی از مجتمع‌های این وزارت‌خانه در شهر اصفهان مورد حمله «ریزگردها» قرار گرفته است.

آگهی

وزارت دفاع ایران در بیانیه‌ای تایید کرد که یکی از مراکز این مجموعه در شهر اصفهان مورد حمله قرار گرفته است. 

پس از انتشار اخبار و گزارش‌های غیر رسمی در خصوص حمله پهپادی به یکی از مراکز تولید مهمات در شهر اصفهان، وزارت دفاع جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای این مسئله را تایید و گفت: «حوالی ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه شنبه شب حمله‌ای ناموفق با استفاده از ۳ ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت و خوشبختانه با پیش بینی‌ها و تمهیدات پدافندی صورت گرفته یکی از آنها مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع و دو فروند دیگر آنها در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر می‌شوند.»

هرچند وزارت دفاع از «ناموفق بودن» این حمله سخن گفته اما تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که در اثر برخورد این ریزپرنده‌ها انفجار عظیمی در خیابان امام خمینی شهر اصفهان به وقوع پیوسته است. 

همچنین پیش از آن صدا و سیمای جمهوری اسلامی در گزارشی اعلام کرده بود که از یک کارخانه نظامی در شهر اصفهان صدای انفجار بلندی به گوش رسیده است. این رسانه رسمی حکومت ایران همچنین اضافه کرده بود که این انفجار در یکی از مراکز مهمات سازی وزارت دفاع روی داده است. 

محمدرضا جان‌نثاری، معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان هم در گفتگو با شبکه خبر ضمن تایید انفجار اظهار داشته بود که در پی این اتفاق هیچ تلفات جانی به ثبت نرسیده است. او همچنین مدعی شده که صدای انفجاری که شنیده شد، صدایی بود که پدافند آن ریزپرنده را مورد اصابت قرار داد.

پیش از تایید رسمی مقام‌های جمهوری اسلامی ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که نشان می‌دهد در هنگام انفجار نور شدیدی در فضا پخش می‌شود. همچنین برخی از کاربران از فعال شدن پدافند هوایی منطقه سخن گفته‌اند. 

اشاره وزارت دفاع جمهوری اسلامی به انجام حمله با ریزپرنده در حالی مطرح می‌شود که برخی از احتمال حمله پهپادی سخن گفته بودند. در صورت صحت ادعای مقام‌های جمهوری اسلامی، این ریزپرنده می‌تواند از نوع کوادکوپتر باشد که با فن‌آوری ساده‌تر و از نوع از داخل کشور هدایت شونده این عملیات را انجام داده باشد. با این حال مقام‌های جمهوری اسلامی جزئيات چندانی در این رابطه ارائه نکرده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در سالهای اخیر بارها اسرائيل در عملیات‌های خرابکارانه در داخل ایران نقش داشته و در بسیاری از این موارد مقام‌های جمهوری اسلامی این عملیات‌ها را رسانه‌ای کرده‌اند. با این حال در ماه‌های اخیر و همزمان با اعتراضات در داخل ایران، مدتی بود که خبری از اقدامات و حملات این‌چنینی منتشر نشده بود. اما بنیامین نتانیاهو که به تازگی به عنوان نخست وزیر اسرائيل به قدرت بازگشته وعده داده بود که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای انجام می‌دهد. 

مقام‌های اسرائيلی البته هنوز واکنشی نسبت به این حمله انجام نداده‌اند و اظهار نظری در این خصوص از آنها منتشر نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله شبانه به کاروان‌ کامیون‌های منسوب به سپاه در سوریه؛ «کشته‌شدگان سوری نیستند»

حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکایی در «التنف» سوریه؛ سنتکام تایید کرد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟