Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

جسد عامل تیراندازی خونبار در کالیفرنیا پیش از ارتکاب به جنایت دوم پیدا شد

افسران پلیس در بیرون سالن رقص در «مونتری پارک» در حومه لس‌آنجلس کالیفرنیا، یکشنبه ۲۲ ژانویه ۲۰۲۳.
افسران پلیس در بیرون سالن رقص در «مونتری پارک» در حومه لس‌آنجلس کالیفرنیا، یکشنبه ۲۲ ژانویه ۲۰۲۳. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرد مسلحی که در شب سال نوی چینی‌ها ۱۰ نفر را در یک سالن رقص به ضرب گلوله به قتل رسانده بود، نهایتا در بامداد یکشنبه و در حالیکه قصد داشت برای بار دوم نیز بر روی مردم اسلحه بکشد، خودش را در ماشینش کشت.

آگهی

جسد مرد مسلحی که در شب سال نوی چینی‌ها ۱۰ نفر را در یک سالن رقص به ضرب گلوله به قتل رسانده بود، نهایتا در بامداد یکشنبه و در حالیکه قصد داشت برای بار دوم نیز بر روی مردم اسلحه بکشد، در خودرویش پیدا شد.

تیراندازی شنبه شب در محله عمدتاً آسیایی‌نشین شهر «مونتری پارک» موجی از ترس را در بین اقشار آسیایی-آمریکایی در لس‌آنجلس ایجاد کرده است و تمهیدات امنیتی برای مراقبت از جشن‌های چینی افزایش یافته است.

عامل تیراندازی و تمامی قربانیان بالای پنجاه سال بودند

آسوشیتدپرس
هوو کان تران ۷۲ ساله، متهم تیراندازی در حومه لس‌آنجلسآسوشیتدپرس

بنا بر اعلان پلیس لس‌آنجلس، فرد ضارب شخصی ۷۲ ساله به نام «هوو کان تران» بوده است و هنوز انگیزه وی از ارتکاب به این عمل و یا میزان سلامت روانی وی در زمان تیراندازی مشخص نشده است.

در حادثه تیراندازی روز گذشته در ایالت کالیفرنیای آمریکا، بیش از ده تن دیگر نیز زخمی شدند. به گفته پلیس، تمامی قربانیان این حادثه بالای پنجاه سال سن داشتند و هنوز هفت نفر از زخمی‌ها در بیمارستان بستری هستند.

عامل تیراندازیِ از یک تپانچه نیمه اتوماتیک با خشاب بلند استفاده کرده بود و علاوه بر آن نیز یک اسلحه در خودرویش داشت.

پس از محاصره خودروی فرد ضارب، متهم خود را می‌کشد.

سایه ترس بر جشن‌های سال نوی چینی در آمریکا

آسوشیتدپرس
ون سفیدرنگ متعلق به عامل تیراندازی در حومه لس‌آنجلسآسوشیتدپرس

در جریان تیراندازی، پلیس فورا خود را به محل می‌رساند و پس از شناسایی یک خودروی ون سفید رنگ و ساعت‌ها محاصره آن، در نهایت با جسد بی‌جان او در داخل ماشین روبرو می‌شوند.

خودروی وی در محله «تورانس» واقع در ۳۵ کیلومتری محل تیراندازی پارک شده بود. این در حالی است که به نظر می‌رسد وی قصد داشته در آن‌جا نیز به جمع دیگری از مردم چینی‌تبار حمله کند.

این قتل عام پنجمین تیراندازی در ماه ژانویه در آمریکا که پس از کشتار ۲۴ مه در یک مدرسه ابتدایی در شهر «یوالده» در ایالت تگزاس که منجر به کشته شدن ۲۱ نفر شده بود، خونبارترین کشتار چند ماه گذشته نام گرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

«مونتری پارک» با حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت در حومه شرقی لس‌آنجلس قرار دارد و بیشتر ساکنان آن از مهاجران آسیایی از چین یا نسل اول متولدین آسیایی-آمریکایی‌ها تشکیل شده‌اند. تیراندازی در قلب شهر صورت گرفته است در حالی که انبوه فانوس‌های قرمز به مناسبت آغاز سال نو قمری چینی خیابان‌ها را آراسته بودند و بنرهای بزرگ «سال خرگوش مبارک» نیز به چشم میخورد.

بعد از سال‌ها بی‌رونقی جشن‌های سال نوی چینی در پی شیوع کرونا، امسال پیش‌بینی شده بود با ورود سایر مسافران از شهرهای اطراف به این منطقه، ۱۰۰ هزار نفر به مدت دو روز جشن سال نوی چینی را در «مونتری پارک» با دوستان و خویشاوندان خود گرامی بدارند.

در سال ۲۰۲۲ میلادی تعداد ۴۲ مورد تیراندازی در آمریکا به ثبت رسید که دومین آمار بالای حوادث تیراندازی در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

آخرین تیراندازی منجر به فوت به حدود دو ماه پیش باز می‌گردد که منجر به کشته شدن پنج نفر در یک کلوپ شبانه در کلرادو اسپرینگز شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا و بانوی اول این کشور نیز نسبت به این حادثه مرگبار ابراز تاسف کردند و خواستار رسیدگی به این پرونده شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی به مقر سازمان سیا رفت و گفت «من اینجام و اسلحه دارم»

تیراندازی در هامبورگ؛ پلیس خانه ضارب را «پیش از حمله» بازرسی کرده بود

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است