Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دربار بریتانیا جزئیات مراسم تاجگذاری چارلز سوم، پادشاه جدید را اعلام کرد

پادشاه بریتانیا چارلز سوم و همسرش کامیلا در طی پذیرایی از هیئت دیپلماتیک در کاخ باکینگهام لندن، سه‌شنبه، ششم دسامبر ۲۰۲۲.
پادشاه بریتانیا چارلز سوم و همسرش کامیلا در طی پذیرایی از هیئت دیپلماتیک در کاخ باکینگهام لندن، سه‌شنبه، ششم دسامبر ۲۰۲۲. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باکینگهام روز شنبه اعلام کرد که تاج‌گذاری پادشاه جدید این کشور در ماه مه سال میلادی جاری مطابق با تشریفات سنتی، برگزاری کنسرت در قلعه ویندزور، جشن‌های خیابانی و نورافشانی برگزار خواهد شد.

آگهی

کاخ سلطنتی بریتانیا روز شنبه اعلام کرد که تاجگذاری پادشاه جدید این کشور در ماه مه سال میلادی جاری به همراه تشریفات سنتی، برگزاری کنسرت در قلعه ویندزور، جشن‌های خیابانی و نورافشانی برگزار خواهد شد.

در پی درگذشت ملکه الیزابت بریتانیا در ماه سپتامبر ۲۰۲۲، چارلز ۷۴ ساله در جایگاه فرزند ارشد الیزابت فقید به مقام سلطنت در بریتانیا رسید.

طبق برنامه اعلام شده، مراسم بزرگ تاجگذاری چارلز سوم و همسرش کامیلا روز شنبه ششم ماه مه میلادی (مصادف با ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ شمسی) برگزار می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مراسم تاجگذاری چارلز سوم به عنوان مهم‌ترین رویداد خاندان سلطنتی بریتانیا، تحت الشعاع کتاب خاطرات شاهزاده هری، فرزند دوم او قرار گرفته است. پسر پادشاه بریتانیا در کتاب تازه‌ منتشرشده خود اتهاماتی را علیه پدرش و سایر اعضای خانواده مطرح کرده است.

کاخ باکینگهام با انتشار جزئیات مراسم تاجگذاری گفت که بریتانیایی‌ها به این مناسبت روز دوشنبه هشتم ماه مه میلادی را نیز تعطیل خواهند بود تا شهروندان این کشور بتوانند در مراسم و کنسرت ویژه‌ آن روز شرکت کنند. از سوی دیگر قرار است بر روی ساختمان‌های نمادین شهر نیز نورپردازی صورت گیرد و نمایش نور پهپادی هم تدارک دیده شده است.

آسوشیتدپرس
پادشاه چارلز سوم به همراه همسرش کامیلا در کالسکه سلطنتی به تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۲۲آسوشیتدپرس

چارلز سوم به عنوان پادشاه و رهبر ۱۴ قلمروی سرزمینی دیگر از جمله استرالیا، کانادا، جامائیکا و نیوزیلند فعالیت می‌کند.

مراسم رسمی تاجگذاری در کلیسای وست‌مینستر لندن مطابق با آداب تشریفاتی و رسوم هزاران ساله سنتی بریتانیا برگزار خواهد شد.

پس از انجام این تشریفات، پادشاه و همسر او کامیلا، همراه با سایر اعضای خانواده سلطنتی در بالکن کاخ باکینگهام حاضر خواهند شد. کامیلا ملقب به «ملکه هم‌نشین» هم اکنون ۷۵ سال سن دارد و او نیز در این مراسم تاج بر سر خواهد گذاشت.

البته هنوز معلوم نیست که با انتقادات شدیدی که شاهزاده هری نسبت به خاندان سلطنتی انجام داده است آیا او نیز به این مراسم دعوت خواهد شد یا نه. کاخ باکینگهام نگفته که منظور از اعضای خانواده سلطنتی دقیقا چه کسانی است.

بنا بر اعلام کاخ سلطنتی باکینگهام، در روز یکشنبه هفتم ماه مه کنسرت تاجگذاری در قلعه ویندزور برگزار خواهد شد و جشن‌های خیابانی نیز تدارک دیده شده است.

علاوه بر این‌ها از تشکل‌های مردمی نیز دعوت شده تا در برگزاری این جشن همکاری داشته باشند. در همین راستا از مردم خواسته شده تا به منظور «ادای احترام به خدمات عمومی پادشاه» و «تلاش برای پایه‌گذاری میراثی از کار داوطلبانه»، در روز دوشنبه هشتم ماه مه در قالب همکاری با خیریه‌ها، گروه‌های مذهبی و اجتماعی در این مراسم مشارکت داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پادشاه چارلز سوم در روز تاجگذاری چه لباس‌هایی می‌پوشد؟

نخستین سفر برون‌مرزی پادشاه بریتانیا؛ چارلز سوم به برلین رفت

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام