Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افشاگری‌های سلطنتی؛ پرنس هری در خاطرات جنجالی خود چه روایت کرده است؟

کتاب خاطرات شاهزاده هری
کتاب خاطرات شاهزاده هری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش به کارنامه‌اش در جنگ افغانستان، ازدواج دوم پدرش، نزاع خود با برادرش، مصرف مواد مخدر و تجربه اولین رابطه جنسی خود اشاره کرده است.

آگهی

شاهزاده هری، فرزند پادشاه بریتانیا از تصمیم خود برای انتشار کتاب خاطراتش که در آن درباره خاندان سلطنتی این کشور افشاگری کرده است دفاع کرد.

برادر ۳۸ ساله ولیعهد بریتانیا تاکید کرد که در تلاش است تا «روایت خودش» را از رویدادهای مرتبط با خاندان سلطنتی در دهه‌های گذشته ارائه کند. شاهزاده هری در مصاحبه با شبکه‌ها «آی تی وی» در بریتانیا و «سی بی اس» در آمریکا اعضای خاندان سلطنتی را متهم به «همبستری با شیطان» کرد. 

فرزند پادشاه بریتانیا مدعی شد که اعضای خاندان سلطنتی برای اینکه پوشش روزنامه‌های عوام‌پسند نسبت به آنها مثبت باشد با این روزنامه‌ها همکاری می‌کنند. شاهزاده هری در همین راستا ادعا کرد که کاملیا، ملکه جدید بریتانیا مکالمات خصوصی خانواده را برای روزنامه‌های عوام‌پسند افشا می‌کند تا آنها به ترمیم چهره عمومی او کمک کنند. 

شاهزاده هری همچنین تاکید کرد که خانواده‌اش در «درد و رنج» او و همسرش مگان مارکل، دوشس ساسکس «همدستی» کرده بودند. 

در این گزارش برخی از موضوعات جنجالی مطرح‌شده در کتاب خاطرات فرزند پاشده بریتانیا بررسی شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کشتن ۲۵ جنگجوی طالبان

AP Photo
شاهزاده هری در ماموریت نظامیAP Photo

شاهزاده هری در کتاب خاطرات خود نوشته است که در دومین دور ماموریت‌های خود در افغانستان ۲۵ جنگجوی طالبان را کشته بود. فرزند پادشاه بریتانیا تاکید کرده است که فناوری‌های موجود به سربازان ارتش بریتانیا این امکان را می‌داد تا دریابند چند نفر از جنگجویان دشمن را از پای در آورده‌اند. 

برادر ولیعهد بریتانیا افزوده است که از کارنامه کشتار خود در افغانستان نه «راضی» و نه «شرمنده» است. 

شاهزاده هری نوشته است که عدم مشاهده جنگجویان طالبان برایش در جریان جنگ اهمیت داشته است تا به این ترتیب بتواند آنها را تنها به عنوان مهره‌های شطرنج که باید از صفحه حذف شوند در نظر بگیرد. 

دیدار با همسر آینده پدر

AP Photo
ازدواج چارلز و کاملیاAP Photo

شاهزاده هری در کتاب خاطراتش به رابطه عاشقانه پدرش، چارلز سوم با کاملیا پارکر بولز، ملکه کنونی بریتانیا اشاره کرده است. او نوشته است که اولین دیدارش با کاملیا پارکر بولز مانند یک «تزریق» بود که باید «چشمان را بست تا چیزی حس نکرد».

افکار عمومی بریتانیا کاملیا پارکر بولز را پس از مرگ شاهزاده دایانا، همسر اول چارلز سوم و مادر شاهزاده هری مسئول شکست ازدواج چارلز و دایانا می‌دانست. اشاره‌های شاهزاده هری به تلاش‌های کاملیا برای ترمیم چهره عمومی خود نیز در همین راستا قابل تفسیر است. 

شاهزاده هری نوشته است که او و برادرش، شاهزاده ویلیام به پدرشان گفته بودند که مانع رابطه عاشقانه وی با کاملیا پارکر بولز نخواهند شد اما با التماس از چارلز سوم خواسته بودند تا با کاملیا ازدواج نکند. 

این در حالی است که چارلز سوم در سال ۲۰۰۵ یعنی ۱۷ سال پیش از آنکه به جای الیزابت دوم به تخت سلطنت تکیه بزند با کاملیا پارکر بولز ازدواج کرد. 

شاهزاده هری و شاهزاده ویلیام در مراسم ازدواج پدرشان با حضور ملکه الیزابت دوم شرکت کردند. 

کتک خوردن از برادر بزرگ

AP Photo
شاهزاده هری در کنار شاهزاده ویلیامAP Photo

شاهزاده هری در بخشی از خاطراتش مدعی شده است که تنها برادرش، شاهزاده ویلیام، ولیعهد کنونی بریتانیا در سال ۲۰۱۹ در کاخ کنزینگتون به طور فیزیکی به او حمله کرد. به گفته او شاهزاده ویلیام در جریان این منازعه از مگان مارکل، همسر شاهزاده هری به عنوان فردی «دشوار»، «گستاخ» و «زمخت» یاد کرد. 

فرزند پادشاه بریتانیا در ادامه افزوده است که شاهزاده ویلیام او را به روی زمین پرتاب کرده بود و به همین دلیل او از پشت آسیب دیده بود.

شاهزاده هری همچنین گفته است که امیدوار بود تا پدر و برادرش تصمیم او و مگان مارکل برای خروج از خاندان سلطنتی را درک کنند اما در جریان دیدار با آنها در حاشیه مراسم تشییع جنازه شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه الیزابت متوجه «اخم آشنای» شاهزاده ویلیام شد و دریافت که او برای «دوئل» با او آماده است.

سکس و مواد مخدر

AP Photo
شاهزاده هری و شاهزاده ویلیام در دیدار با هنرمندانAP Photo

شاهزاده هری در بخشی از خاطراتش آورده است که سابقه مصرف کوکائین، قارچ‌های روان‌گردان جادویی، ماری جوانا و دیگر روان‌گردان‌ها را دارد. فرزند پادشاه بریتانیا اذعان کرده است که اولین بار در سن ۱۷ سالگی کوکائین مصرف کرده بود. 

آگهی

برادر ولیعهد بریتانیا نوشته است که مصرف روان‌گردان‌ها هم برای «تفریح» و هم برای «درمان» به او کمک کرده است. 

شاهزاده هری همچنین ماجرای اولین رابطه جنسی خود را در سن ۱۷ سالگی روایت کرده است. او نوشته است که در آن سن با زنی که از خودش سن بیشتری داشت در حیاط پشتی یک میکده رابطه جنسی برقراری کرد. 

فرزند پادشاه بریتانیا افزوده است که این زن با او مانند یک «کره اسب» برخورد کرد و پس از پایان رابطه جنسی کوتاه‌شان با ضربه‌ای به باسن او را راهی کرده بود. 

شاهزاده هری همچنین تعریف کرده است که در آستانه ازدواج شاهزاده ویلیام با کیت میدلتون در سال ۲۰۱۱ به قطب جنوب سفر کرده بود و در جریان این سفر آلت تناسلی‌اش دچار یخ‌زدگی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرنولد شواتزنگر «خاطرات دردناک» دوران کودکی‌ و شکنجه‌های پدرش را بازگو کرد

شاهزاده هری، ملکه الیزابت دوم را «قطب‌نمای راهنما» در زندگی‌اش خواند

همراهی پرنس ویلیام و لیدی گاگا در کمپین کمک به بیماران با مشکلات روحی