سازمان جهانی بهداشت: چین جهش بزرگی در شمار بیماران بستری مبتلا به کرونا را گزارش کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بیمارستانی در چین
بیمارستانی در چین   -   کپی رایت  آسوشیتدپرس

طبق گزارش هفتگی منتشر شده از سوی سازمان جهانی بهداشت در روز پنجشنبه، چین جهش بالایی از میزان بیماران بستری مبتلا به کووید-۱۹ در هفته منتهی به ۱۵ ژانویه را گزارش کرده است که بالاترین آمار از زمان شروع همه‌گیری است.

با این حال سازمان جهانی بهداشت گفت که منتظر «اطلاعات استانی تفکیک شده» درباره نزدیک به ۶۰ هزار مورد فوتی دیگر مرتبط با کووید-۱۹ در بیمارستان‌های این کشور است که از سوی چین در هفته گذشته گزارش شد اما در آمار‌ها ثبت نشده است.

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت با استناد به داده‌های ارائه شده از سوی پکن، تعداد افراد بستری شده با این بیماری در چین نسبت به هفته گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته و به رقم ۶۳ هزار و ۳۰۷ نفر رسیده است. این بالاترین رقم هفتگی است که چین از زمان ظهور کووید-۱۹ برای نخستین بار گزارش کرده است.

پکن در اوایل دسامبر پس از اعتراضات گسترده سیاست سختگیرانه کووید صفر خود را کنار گذاشت که از این تاریخ به بعد میزان ابتلاها به این بیماری در این کشور یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری افزایش یافته است.

سازمان جهانی بهداشت و سایر نهادها گفته‌اند که چین میزان موارد ابتلا به این بیماری را کمتر گزارش می‌کند و بارها خواستار داده‌های دقیق‌تر از جمله مرگ و میر، مرگ و میر بیش از حد و توالی‌های ژنتیکی شده‌اند.