وزیر کشور اوکراین در حادثه سقوط هلی‌کوپتر در حومه کی‌یف کشته شد

نمایی از صحنه سقوط هلیکوپتر اوکراینی
نمایی از صحنه سقوط هلیکوپتر اوکراینی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هلیکوپتر قبل از سقوط در نزدیکی یک ساختمان مسکونی به مهدکودک برخورد کرده است.

آگهی

در پی سقوط یک بالگرد در کنار یک مهدکودک در حومه شرقی کی‌یف، ۱۸ نفر از جمله دنیس موناستیرسکی، وزیر کشور اوکراین کشته شدند.

به گفته مقامات اوکراین دنیس موناستیریسکی، وزیر کشور اوکراین به همراه معاون اولش در این سانحه کشته شدند.در این حادثه که هنوز علت آن مشخص نیست ۲۵ نفر از جمله ده کودک مجروح شدند. 

کیریلو تیموشنکو، معاون رئیس جمهوری اوکراین گفت: «هدف از این پرواز رفتن به یکی از نقاط جنگی کشورمان بود که در آن درگیری است. وزیر کشور در حال رفتن به آنجا کشته شد.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین  نیز با «تراژدی» خواند این حادثه، از آن ابراز تاسف کرد و گفت: «امروز یک تراژدی وحشتناک در برواری اتفاق افتاد، شهری بزرگ که با حومه شرقی کی‌یف هم مرز است. درد ناشی از این حادثه قابل وصف نیست.»

در ادامه واکنش‌ها به سقوط هلیکوپر اوکراینی شارل میشل، رئیس شورای اروپا در پیام تسلیت به مردم اوکراین از وزیر خارجه اوکراین به عنوان «یک دوست بزرگ اتحادیه اروپا» یاد کرد و با ابراز تاسف به مردم این کشور تسلت گفت.

امانوئل مکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه نیز در پیامی توییتری از این حادثه ابراز تاسف کرد و نوشت: «فرانسه به دوستان اوکراینی خود تسلیت می گوید.»

AP Photo
آتش‌نشانان در محل حادثه سقوط بالگرد اوکراینیAP Photo

تاکنون  مقامات اوکراینی هیچ واکنشی مبنی بر اینکه سقوط بالگرد حادثه بوده است یا روسیه در آن نقش داشته نداشته‌اند. در پی این حادثه کیریلو تیموشنکو، معاون رئیس دفتر ریاست جمهوری، از شاهدان این حادثه خواست تا در اسرع وقت با پلیس تماس بگیرند. او توضیح داد: «این به روشن شدن شرایط فاجعه کمک خواهد کرد.»

AP Photo
اجساد پوشیده در نتو در حادثه سقوط بالگرد اوکراینیAP Photo

به گفته مقامات این کشور در زمان حادثه، هوا تاریک و مه الود بود و گزارش های اولیه حاکی از آن است که بالگرد قبل از سقوط در نزدیکی یک ساختمان مسکونی به مهدکودک برخورد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سلاح آلمانی که اوکراین برای مقابله با پهپادهای انتحاری ساخت ایران استفاده می‌کند

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

چتربازان روسیه در شرق «چاسیو یار» مستقر شدند؛ اهمیت تصرف این شهر اوکراین در چیست؟