حمله موشکی روسیه به «زیرساخت‌های حیاتی» کی‌یف؛ اوکراین: سولدار سقوط نکرده است

سرباز اوکراینی که خطوط نبرد با نظامیان روس در نزدیکی سولدار را نشان می‌دهد
سرباز اوکراینی که خطوط نبرد با نظامیان روس در نزدیکی سولدار را نشان می‌دهد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روسیه همزمان با ادامه حملات به زیرساخت‌های غیرنظامی در شهرهای بزرگ اوکراین روز جمعه از «آزادسازی سولدار» خبر داده بود.

آگهی

خبرگزاری‌ها صبح روز شنبه ۱۴ ژانویه از وقوع چندین انفجار در کی‌یف خبر دادند که حکایت از حملات تازه نیروهای ارتش روسیه به پایتخت اوکراین دارد.

فرانس‌پرس با انتشار گزارشی به نقل از مقامات اوکراینی اعلام کرد که در این حملات بخشی دیگر از زیرساخت‌های حیاتی پایتخت هدف قرار گرفته است.

بنا به این گزارش، کایریلو تیموشنکو، مشاور رئیس جمهوری اوکراین صبح روز شنبه با انتشار پیامی تلگرامی از «درجریان بودن حمله موشکی به زیرساخت‌های حیاتی» شهر کی‌یف خبر داد.

از سوی دیگر ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف نیز در بیانیه‌ای ضمن درخواست از ساکنان پایتخت برای «ماندن در پناهگاه‌ها» اعلام کرد که حمله صبح شنبه محله «دنیپروسکی» را هدف قرار داده است.

سرویس‌های دولتی مدیریت شهری در پایتخت اوکراین نیز تایید کردند که یکی از زیرساخت‌های شهر هدف حملات موشکی روز شنبه قرار گرفته است.

به گفته ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف قطعاتی از یک موشک در محله گولوسیفسکی سقوط کرده اما خسارتی به جا نگذاشته است.

نیروهای ارتش روسیه از ماه اکتبر به این سو، به دنبال متحمل شدن شکست‌هایی در میدان نبرد، حملاتی هدفمند را به تاسیسات شهری و زیرساخت‌های حیاتی تامین انرژی در نقاط مختلف اوکراین آغاز کردند.

شرکت‌های پیمانکار ارائه دهنده خدمات انرژی، بویژه در تلاش هستند تا شبکه برق آسیب دیده در مناطق مورد حمله قرار گرفته را در سریع ترین زمان ممکن احیا کنند.

اوکراین: نبردها برای حفظ سولدار ادامه دارد

روسیه همزمان با ادامه حملات به زیرساخت‌های غیرنظامی در شهرهای بزرگ اوکراین روز جمعه از تصرف سولدار، شهری کوچک و بسیار استراتژیک واقع در شرق این کشور خبر داد.

این در حالیست که با توجه به آنچه مقامات اوکراینی بر آن تاکید دارند بلاتکلیفی در خصوص سرنوشت نبردهای سولدار همچنان در روز شنبه ادامه دارد.

ستاد کل ارتش اوکراین عصر روز شنبه ضمن تکذیب ادعای مسکو مبنی بر «آزادسازی شهر سولدار» تاکید کرد نظامیان این کشور همچنان به نبرد برای حفظ کنترل شهر ادامه می‌دهند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کی‌یف: جنگ اوکراین کشور را به «بزرگترین میدان مین جهان» تبدیل کرده است

مسکو با بمباران‌ مناطق شرقی اوکراین به آتش‌بس خودخوانده پایان داد

ارتش روسیه می‌گوید چندین فروند جنگنده‌ و هواپیماهای ترابری اوکراین را در فرودگاهی منهدم کرده است