Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازگشت تابوت رامسس دوم به فرانسه پس از ۴۷ سال برای نمایش در یک رویداد فرهنگی

the Temple of Ramses II
the Temple of Ramses II Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولین سفر این تابوت به فرانسه به سال ۱۹۷۶ میلادی برمی‌گردد؛ در آن زمان نیز فرصتی فراهم شد تا یکی از مشهورترین پادشاهان سلسلۀ نوزدهم فراعنه که مدت ۶۷ سال حکومت کرد، در پایتخت فرانسه گردشگران را به خود جذب کند.

آگهی

تابوت چوبی نقاشی شدۀ رامسس دوم معروف به «رامسس کبیر» برای اولین بار پس از ۴۷ سال به فرانسه بازگشته تا در نمایشگاه «رامسس طلای فراعنه» که از ۷ آوریل تا ۶ سپتامبر در پاریس برگزار می‌شود، در معرض بازدید علاقمندان گذاشته شود.

این تابوت برای مدت ۴۵ سال در مصر نگهداری شده و بیشتر این مدت را نیز در «موزه ملی تمدن مصر» واقع در قاهره در معرض نمایش علاقمندان بوده است.

اولین سفر این تابوت به فرانسه به سال ۱۹۷۶ میلادی برمی‌گردد؛ در آن زمان نیز نمایشگاهی با همین موضوع در شهر پاریس دایر بود و فرصتی فراهم شد تا یکی از مشهورترین پادشاهان سلسلۀ نوزدهم فراعنه که مدت ۶۷ سال حکومت کرد و به عنوان یک جنگجوی بزرگ شناخته می‌شد، در پایتخت فرانسه گردشگران را به خود جذب کند.

این تابوت سلطنتی که از چوب سرو ساخته شده، به شکل بدن فرعون نیز کنده کاری و اعضای صورت رامسس کبیر حتی ریش بافته شدۀ او، روی آن نقاشی شده است.

این تابوت که در قرن نوزده در جریان حفاری‌های مصر کشف شد، به شکل انسانی است که دست‌ها را روسیه سینه گذاشته و عصا و شلاق ویژه فرعون را نیز در دست دارد.

در نمایشگاهی که قرار است به زودی در پایتخت فرانسه دایر شود، علاوه بر «رامسس کبیر» تعداد ۱۸۰ اثر منحصر بفرد دیگر از مصر باستان به نمایش درخواهند آمد.

بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند به کمک فناوری واقعیت مجازی، خود را در حال و هوای آن زمان ببینند همچنین تماشاگر فیلمی باشند که به طور ویژه زندگی رامسس ساخته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجسمه رامسس دوم در قاهره

کشف مجسمۀ بزرگ رامسس کبیر در نزدیکی قاهره

رودخانه گمشده‌‌ای که می‌تواند چگونگی ساخت اهرام را توضیح دهد