مجسمه کشف شده متعلق به "رامسس دوم" ترمیم می شود

مجسمه کشف شده متعلق به "رامسس دوم" ترمیم می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باستان شناسان مصری و آلمانی مجسمه ۸ متری را که هفته گذشته در آبهای زیر زمینی در یکی از زاغه های حومه شهر قاهره یافته بودند، بیرون آوردند.

آگهی

باستان شناسان مصری و آلمانی مجسمه ۸ متری را که هفته گذشته در آبهای زیر زمینی در یکی از زاغه های حومه شهر قاهره یافته بودند، بیرون آوردند. به نظر می رسد این مجسمه متعلق به رامسس دوم باشد که بیش از ۳ هزار سال پیش فرعون مصر بود.

به گزارش سازمان باستان شناسی مصر، این مجسمه در نزدیکی ویرانه های معبد رامسس دوم در شهر باستانی هلیوپلیس واقع در شرق قاهره یافت شده است.

Archaeologists in #Egypt hail discovery of statue depicting Ramses II; it was found submerged in groundwater. https://t.co/CVE4MJj8nbpic.twitter.com/RMpkSCJDkE

— Jim Roberts (@nycjim) March 10, 2017

باستان شناسان می گویند، علاوه بر کشف پیکره رامسس دوم و سر او که جدا از هم است، بخش های بالایی مجمسه ای متعلق به “ستی دوم” نوه رامسس دوم را نیز یافته اند که ۸۰ سانتی متر است.

رامسس دوم سومين فرعون مصر بود که ۶۶ سال، از ۱۲۷۹ تا ۱۲۱۳ پيش از ميلاد مسیح، پادشاهی اين كشور را به عهده داشته است.

به گفته کارشناسان پس از پایان مراحل ترمیم مجسمه ها و در صورتی که تائید شود، مجسمه یافت شده متعلق به رامسس دوم است آنها را به موزه بزرگ مصر منتقل کرده و در آنجا به نمایش خواهند گذاشت. پیش بینی می شود این موزه در سال ۲۰۱۸ میلادی بازگشایی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا مجسمه ابوالهول حاصل دست طبیعت است؟

کشف طوماری از طلسم‌های «کتاب مردگان» متعلق به ۳۵۰۰ سال پیش در مصر

کشف گنجینه‌های غرق‌شده ۲۵۰۰ ساله در معبد فراعنه در نزدیکی سواحل مصر