حمله با سلاح سرد در پر رفت و آمدترین ایستگاه قطار اروپا ۶ مجروح بر جای گذاشت

ماموران پلیس فرانسه در محل حمله در ایستگاه قطار شمال پاریس
ماموران پلیس فرانسه در محل حمله در ایستگاه قطار شمال پاریس   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

دادستانی فرانسه اعلام کرد که فرد مهاجم پس از رسیدگی‌های پزشکی در محل حادثه، در بیمارستان بستری شده است. تاکنون شواهدی مبنی بر «تروریستی» بودن حمله به دست نیامده است.

شش نفر صبح روز چهارشنبه در جریان حمله یک مهاجم با سلاح سرد در یکی از ایستگاه‌های قطار شهر پاریس، پایتخت فرانسه مجروح شدند.

بنا به گزارش‌ها میزان جراحت یکی از زخمی‌ها شدید است. به گفته منابع امنیتی و قضایی، عامل این حمله در درگیری با پلیس مجروح شد.

دادستانی فرانسه اعلام کرده است که فرد مهاجم پس از رسیدگی‌های پزشکی در محل حادثه، در بیمارستان بستری شد. خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه گزارش داده که تاکنون شواهدی مبنی بر «تروریستی» بودن حمله به دست نیامده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دادستانی ضدتروریستی که مسئول بررسی پرونده‌های تروریستی است، اعلام کرد که همچنان در حال «ارزیابی» این حمله است. 

یکی از ماموران پلیس که برای مقابله با عامل این حمله وارد عمل شده بود نیز به طور سطحی مجروح شده است. این حمله پیش از ساعت هفت صبح در ایستگاه قطار شمال پاریس واقع در منطقه دهم شهر روی داد. 

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه گفت که ماموران پلیس سه بار برای مقابله با مهاجم مجبور به استفاده از سلاح خود شدند؛ بنا به گزارش‌ها عامل این حمله برگه تشخیص هویت به همراه نداشته و تاکنون هویت او شناسایی نشده است.

ایستگاه قطار شمال پاریس پر رفت و آمدترین ایستگاه قطار اروپا و سومین ایستگاه پر رفت و آمد در جهان محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط