نگرانی‌ها از شیوع کرونا؛ ایران پروازها از مبداء چین را محدود نمی‌کند

شیوع ویروس کرونا در چین
شیوع ویروس کرونا در چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت دولت رئيسی می‌گوید که «هیچ دلیل علمی برای محدود کردن پرواز از کشورهای خارجی به ایران وجود ندارد».

آگهی

یک مقام وزارت بهداشت ایران می‌گوید قرار نیست پرواز از هیچ کشوری به مقصد ایران محدود شود و با توجه به وضعیت فعلی کشور و آغاز موج هشتم کرونا «انتظار بالا رفتن شدید آمار مرگ‌ومیر روزانه» پیش‌بینی نمی‌شود. 

شهنام عرشی، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت دولت رئيسی همچنین اضافه کرد که «هیچ دلیل علمی برای محدود کردن پرواز از کشورهای خارجی به ایران وجود ندارد». 

اظهارات این مقام ایرانی در حالی مطرح می‌شود که شیوع شدید ویروس کرونا در چین، نگرانی‌های جهانی در خصوص بازگشت گسترده بیماری کووید۱۹ به سطحی نگران کننده در سراسر دنیا را افزایش داده است. 

عرشی البته در ادامه تاکید کرد برای تشدید نظارت‌های بهداشتی بر مسافران پروازهای مستقیم ورودی از کشورهایی که آمار شیوع کرونا در آنجا بالا رفته، دستوراتی صادر شده و اقدامات لازم برای نظارت بیشتر در دستور کار قرار دارد. 

او همچنین اضافه کرد که در ماه‌های گذشته شیوع ویروس کرونا در ایران کاهش یافته و نگرانی چندانی در خصوص موج هشتم بیماری کووید۱۹ در کشور وجود ندارد. 

با وجود ابراز اطمینان مقام‌های دولت رئيسی، با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از تزریق واکسن کرونا به ایرانیان گذشته و سویه‌های جدید این ویروس نیز در حال انتشار هستند، برخی نگرانند که عدم توجه به نکات بهداشتی و رعایت نکردن محدودیت‌های ضروری، بار دیگر باعث گسترش خطرناک کووید۱۹ در ایران شود. 

رئيس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت البته موضوع کند شدن روند واکسیناسیون در ایران را تایید کرد و از مردم خواست که برای تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در چین، کشورهای اروپایی در حال اعمال برخی محدودیت‌ها برای مسافرانی هستند که از این کشور به قاره سبز می‌آیند. 

فرانسه، بریتانیا و اسپانیا اعلام کرده‌اند که از تمام این مسافران در فرودگاه‌ها تست پی‌سی‌آر گرفته می‌شود. پاریس همچنین در تلاش است تا تمام کشورهای اروپایی را به اجرای این سیاست تشویق کند و همه پایتخت‌های اروپایی برنامه دریافت تست پی‌سی‌آر از مسافرانی که از چین می‌آیند را اجرایی نمایند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از تمام کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا از مسافران از مبدا چین تست کرونا بگیرند

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد

شناسایی نخستین مورد ابتلا به سویه بسیار جهش یافته ویروس کرونا در کانادا