Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مدیرعامل گازپروم از کاهش صادرات روسیه در «سال بسیار سخت ۲۰۲۲» خبر داد

الکسی میلر، مدیرعامل گازپروم و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه
الکسی میلر، مدیرعامل گازپروم و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روسیه در سال ۲۰۲۱ بزرگترین صادرکننده گاز جهان و بزرگترین تامین کننده گاز اتحادیه اروپا بود؛ اما ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پس از تهاجم نظامی این کشور به خاک اوکراین، میزان واردات از روسیه را به کمتر از ۱۰ درصد کل گاز وارداتی خود رساندند

آگهی

الکسی میلر، مدیرعامل شرکت گازپروم روز چهارشنبه با اذعان به سپری شدن سالی «بسیار بسیار سخت» برای شرکت گاز دولتی روسیه، از کاهش استخراج گاز از سوی این شرکت خبر داد.

آقای میلر در جریان کنفرانس خبری پایان سال میلادی ۲۰۲۲ گفت: «گازپروم در سال جاری میلادی در مجموع ۴۱۲.۶ میلیارد متر مکعب گاز استخراج کرده است و از این میزان گاز، کمی بیش از ۱۰۰ میلیارد متر مکعب صادر شده که در مقایسه با سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.»

مدیرعامل شرکت گازپروم همچنین یادآور شد که بازار جهانی انرژی در سال ۲۰۲۲ میلادی، به تبع تحریم‌های بین‌المللی که در واکنش به حمله نظامی روسیه به اوکراین علیه مسکو وضع شد، با تغییراتی بنیادین روبرو بوده است.  

روسیه در سال ۲۰۲۱ از طریق گازپروم، بزرگترین صادرکننده گاز جهان و بزرگترین تامین کننده گاز اتحادیه اروپا بود؛ اما ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پس از تهاجم نظامی این کشور به خاک اوکراین، میزان واردات از روسیه را به کمتر از ۱۰ درصد کل گاز وارداتی خود رسانده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

گازپروم در بیانیه‌ای مطبوعاتی که در اول دسامبر منتشر شد، اعلام کرده بود که در فاصله ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ میلادی «۳۷۶.۹ میلیارد مترمکعب گاز» استخراج کرده که حدود ۲۰ درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ بوده است.

البته آقای میلر در سخنرانی روز چهارشنبه خود ابراز امیدواری کرد که با توسعه میدان گازی سیبری و افزایش صادرات گاز از طریق خط لوله سیبری به چین، بخشی از کاهش تولید و صادرات گازپروم در سال ۲۰۲۲ طی سال‌های آینده جبران شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجارت گُل زیر بارش گلوله؛ شکوفایی صادرات هلند به روسیه رها از تحریم‌ها و قیود اخلاقی

نه کمبود شد و نه رکود؛ اتحادیه اروپا برای زمستان آینده آماده می‌شود

آیا ایران از سال ۱۴۰۵ «دچار کمبود» گاز و «زمستان سخت» خواهد شد؟