Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هشدار زلنسکی دربارۀ «موج جدید حملات روسیه» پیش از سال نوی میلادی

Patriot Missile System
Patriot Missile System Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنان زلنسکی در حالی بیان شد که روز یکشنبه ولادیمیر پوتین نیز در جریان یک مصاحبۀ تلویزیونی اعلام کرد همه موشکهای پاتریوت فرستاده شده از سوی آمریکا برای اوکراین را نابود خواهد کرد.

آگهی

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در جریان سخنرانی شب گذشتۀ خود که به مناسبت جشن کریسمس خطاب به مسیحیان ارتدوکس اوکراین منتشر شد، دربارۀ موج جدید و سنگین حملات روسیه هشدار داد.

او گفت: «تنها چند روز از سال جاری میلادی باقی مانده است و دشمن سعی دارد این روزهای باقیمانده را نیز برای ما سیاه و سخت کند. روسیه امسال چیزهای بسیاری را از دست داد با این وجود همچنان تلاش دارد به هر شکل ممکن، تلفات و خساراتش را جبران کند. به همین دلیل باید برای هر سناریویی آماده باشیم.»

سخنان او در حالی بیان شد که روز یکشنبه ولادیمیر پوتین نیز در جریان یک مصاحبه در تلویزیون ملی روسیه اعلام کرد همه موشک‌های پاتریوت فرستاده شده از سوی آمریکا برای اوکراین را نابود خواهد کرد.

پوتین در این مصاحبه گفت که اگرچه سامانه‌های موشکی پاتریوت (که در چهارچوب کمک امنیتی جدید ۱.۸۵ میلیارد دلاری ایالات متحده به اوکراین فرستاده شده) هنوز به دست کی‌یف نرسیده، «اما قطعا صد درصد آنها را منهدم خواهیم کرد».

تهدیدات پوتین در حالی بیان شد که همزمان نیروهای روسیه در حال موشک باران یک منطقه صنعتی در شهر کراماتورسک در استان نیمه اشغال شدۀ دونتسک بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی در مراسم گولدن گلوب: جنگ جهانی سومی در کار نخواهد بود

موشک‌های پاتریوت در راه اوکراین؛ آیا کی‌یف روی گنبد آهنین اسرائیل هم حساب باز می‌کند؟

پوتین: روسیه آماده مذاکره با طرفین درگیر در جنگ اوکراین است