هشدار زلنسکی دربارۀ «موج جدید حملات روسیه» پیش از سال نوی میلادی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Patriot Missile System
Patriot Missile System   -  Copyright  AP Photo

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در جریان سخنرانی شب گذشتۀ خود که به مناسبت جشن کریسمس خطاب به مسیحیان ارتدوکس اوکراین منتشر شد، دربارۀ موج جدید و سنگین حملات روسیه هشدار داد.

او گفت: «تنها چند روز از سال جاری میلادی باقی مانده است و دشمن سعی دارد این روزهای باقیمانده را نیز برای ما سیاه و سخت کند. روسیه امسال چیزهای بسیاری را از دست داد با این وجود همچنان تلاش دارد به هر شکل ممکن، تلفات و خساراتش را جبران کند. به همین دلیل باید برای هر سناریویی آماده باشیم.»

سخنان او در حالی بیان شد که روز یکشنبه ولادیمیر پوتین نیز در جریان یک مصاحبه در تلویزیون ملی روسیه اعلام کرد همه موشک‌های پاتریوت فرستاده شده از سوی آمریکا برای اوکراین را نابود خواهد کرد.

پوتین در این مصاحبه گفت که اگرچه سامانه‌های موشکی پاتریوت (که در چهارچوب کمک امنیتی جدید ۱.۸۵ میلیارد دلاری ایالات متحده به اوکراین فرستاده شده) هنوز به دست کی‌یف نرسیده، «اما قطعا صد درصد آنها را منهدم خواهیم کرد».

تهدیدات پوتین در حالی بیان شد که همزمان نیروهای روسیه در حال موشک باران یک منطقه صنعتی در شهر کراماتورسک در استان نیمه اشغال شدۀ دونتسک بودند.