Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا پیشرفته‌ترین سیستم دفاع هوایی را در اختیار اوکراین می‌گذارد

موشک‌های پاتریوت در فرودگاهی در یاسیونکای لهستان؛ ۲۵ مارس ۲۰۲۲
موشک‌های پاتریوت در فرودگاهی در یاسیونکای لهستان؛ ۲۵ مارس ۲۰۲۲ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایالات متحده آمریکا پیشرفته ترین سیستم دفاع هوایی خود به نام پاتریوت را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

آگهی

ایالات متحده آمریکا پیشرفته‌ترین سیستم دفاع هوایی خود به نام پاتریوت را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

این خبر درحالی توسط وزیر خارجه آمریکا اعلام شد که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین روز چهارشنبه ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ در کاخ سفید مورد استقبال جو بایدن، ریاست جمهوری آمریکا قرار‌ گرفت.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: « بخشی از این کمک برای اولین بار شامل سامانه‌ی پدافند هوایی پاتریوت است که می‌تواند موشک‌های کروز، موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و همچنین هواپیماهایی در ارتفاعات  بالاتر را سرنگون کند.»

« بخشی از این کمک برای اولین بار شامل سامانه‌ی پدافند هوایی پاتریوت است که می‌تواند موشک‌های کروز، موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و همچنین هواپیماهایی در ارتفاعات بالاتر را سرنگون کند.»
آنتونی بلینکن
وزیر امور خارجه آمریکا

آقای بلینکن در همین‌باره تصریح کرد که فعلا واشنگتن یک عدد ازاین سامانه دفاع موشکی سیار را در اختیار کی‌یف قرار خواهد داد، آن‌هم در زمانی که اوکراین در معرض شدیدترین حملات مسکو قرار دارد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

AP Photo
دیدار بایدن و زلنسکی در کاخ‌سفیدAP Photo

سیستم دفاعی پاتریوت بخش جدیدی از کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین است که حدود ۱.۸۵ میلیارد دلار را شامل می‌شود. از این میان یک میلیارد دلار آن در قالب کمک‌های تسلیحاتی از انبارهای نظامی ایالات متحده است که می‌تواند به سرعت تحویل داده شود و۸۵۰ میلیون دلار آن، سفارشات به صنایع دفاعی آمریکا است که در فاصله‌ی چند ماهه و حتی چندین ساله تحویل داده خواهد شد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در هفته‌های اخیر بارها از پایتخت‌های غربی سیستم‌های دفاع هوایی پیشرفته را درخواست کرده بود؛ چرا که روسیه از ماه اکتبر ۲۰۲۲ بمباران زیرساخت‌های انرژی اوکراین را افزایش داده است.

قرار است واشنگتن تسلیحاتی برای توپخانه اوکراینی نیز ارسال کند. این مهمات، راکت توپخانه‌ای هیمارس (HIMARS)، خودروهای زرهی، خمپاره و موشک‌های ۱۵۵ میلی متری منطبق با معیارهای ناتو را شامل می‌شود.

همچنین از جمله تسلیحات سفارشی به صنایع نظامی آمریکا توسط اوکراین می‌توان به مهمات با کالیبرهای مختلف، پایانه‌های ارتباطی ماهواره‌ای و تخصیص بودجه برای آموزش نیروهای اوکراینی اشاره کرد.

با این کمک نظامی جدید، مجموع کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین از زمان تهاجم روسیه به این کشور، ۲۱.۳ میلیارد دلار و ۲۱.۹ میلیارد دلار از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن به ریاست جمهوری آمریکا خواهد رسید.

بایدن وعده داد که آمریکا به «تقویت ظرفیت اوکراین برای دفاع از خود» ادامه خواهد داد

جو بایدن روز چهارشنبه در دیدار با همتای اوکراینی خود در کاخ‌سفید وعده داد که آمریکا به «تقویت ظرفیت اوکراین برای دفاع از خود» ادامه خواهد داد. 

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزود که اوکراین همچنان با مقاومت در برابر ارتش روسیه «جهان» را «تحت تاثیر» قرار می‌دهد. 

در مقابل ولودیمیر زلنسکی «از صمیم قلب» از رئیس‌جمهوری آمریکا بابت کمک‌ها به کشورش تشکر کرد. رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که کی‌یف از شهروندان عادی آمریکا نیز سپاسگزاری می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه مین‌پرتاب‌کن سرعتی آمریکا به تایوان در برابر تهاجم چین یاری می‌رساند

روسیه از سرنگونی چهار «موشک ضد رادار آمریکایی» در آسمانش خبر داد

ولودیمیر زلنسکی؛ جنگ چگونه رهبر اوکراین را تغییر داد؟