پوتین: با شرایط بسیار دشواری در مناطق الحاقی اوکراین مواجه‌ایم

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولادیمیر پوتین به سرویس‌ امنیتی ملی روسیه (FSB) دستور داد تا نظارت خود را برای تامین امنیت مرزها و مبارزه با آن چه بروز «تهدیدات جدید» در مناطق اشغالی عنوان کرد، افزایش دهند.

آگهی

رئیس جمهوری روسیه دوشنبه شب گفت که وضعیت در چهار منطقه از اوکراین که مسکو آنها را بخشی از خاک خود اعلام کرده، «بسیار دشوار» است.

ولادیمیر پوتین در پی این اظهارنظر به سرویس‌ امنیتی ملی روسیه (FSB) دستور داد تا نظارت خود را برای تامین امنیت مرزها و مبارزه با آن چه بروز «تهدیدات جدید» در این مناطق عنوان کرد، افزایش دهند.

آقای پوتین منشاء این تهدیدهای جدید را خارجی و ناشی از تحرکات «خائنان» اعلام کرد و از سرویس‌ امنیتی ملی روسیه خواست تا «امنیت» مردم ساکن در استان‌های دونتسک و لوهانسک و نیز مناطق خرسون و زاپوریژیا را تامین کنند.

اظهارات نادر آقای پوتین در مورد شرایط دشوار روسیه در جنگ اوکراین، در حالی مطرح شد که اوکراین پس از حملات پهپادهای روسی در روزهای یکشنبه و دوشنبه به زیرساخت‌های برق این کشور در کی‌یف، نسبت به تلاش آقای پوتین برای جلب مشارکت بلاروس در تهاجم نظامی به خاک اوکراین و تامین کسری تسلیحاتی خود از این کشور همسایه ابراز نگرانی کرده بود.

رئیس جمهوری روسیه در ماه سپتامبر، با هدف نمایش پیشروی مقتدرانه نیروهای تحت فرمانش، دستور الحاق بخش‌های اشغالی اوکراین به خاک کشورش را اعلام کرد اما اوایل ماه جاری گفت که جنگ با اوکراین «می‌تواند بسیار طولانی شود.»

البته اقدام آقای پوتین در ضمیمه کردن مناطق اشغالی اوکراین به خاک روسیه از سوی کی‌یف و متحدان غربی آن غیرقانونی خوانده شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین که از ۱۰ ماه پیش آغاز شده، بزرگترین درگیری نظامی در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون است؛ تهاجمی که  ده‌ها هزار کشته، میلیون‌ها آواره و چندین شهر ویران بر جای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یادداشت زن روسی روی قبر والدین پوتین به حبس او منجر شد؛ «یک قاتل تربیت کرده‌اید»

بانک مرکزی اوکراین چگونه اقتصادِ جنگ‌زده را مدیریت می‌کند؟

موشک‌های آمریکایی پاتریوت در اوکراین؛ پوتین: هدف ما نه دمیدن بر آتش جنگ بلکه پایان دادن به آن است