مستند هری و مگان؛ «افشاگری از خانواده سلطنتی» خشم رسانه‌های بریتانیایی را برانگیخت

مستند مگان و هریِ توسط کمپانی نتفلیکس در ۸ دسامبر ۲۰۲۲ پخش شد.
مستند مگان و هریِ توسط کمپانی نتفلیکس در ۸ دسامبر ۲۰۲۲ پخش شد. Copyright AP Photo
نگارش از یورونیورفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از پخش سه قسمت اول مستند «هری و مگان» که به شرح داستان زندگی شاهزاده هری، دوک ساسکس و همسرش، مگان مارکل می‌پردازد، برخی از رسانه‌ها اکنون از آنها می‌خواهند که از عنوان سلطنتی خود دست بکشند.

آگهی

پس از پخش سه قسمت اول مستند «هری و مگان» که به شرح داستان زندگی شاهزاده هری، دوک ساسکس و همسرش، مگان مارکل می‌پردازد، موج انتقادات از سوی رسانه‌های بریتانیا در حال افزایش است و برخی از این رسانه‌ها اکنون از آنها می‌خواهند تا از عنوان سلطنتی خود دست بکشند.

سه قسمت اول این مستند که روز پنجشنبه ۸ دسامبر به صورت آنلاین و توسط کمپانی نتفلیکس منتشر شد واکنش‌های زیادی را برانگیخته است.

در این مستند دوک و دوشس ساسکس چگونگی ملاقات با یکدیگر و داستان عشقشان را بازگو و مهمترازهمه رسانه‌ها و پاپاراتزی را متهم به تخریب مگان می‌کنند.

روزنامه دیلی میل با تیتر «ساسکس بی ادب» در سرمقاله خود، سه سال عزیمت پر سر و صدای این زوج به کالیفرنیای آمریکا را همچون یک نقطه بی‌بازگشت عنوان کرد. دیلی میل می نویسد: «این یک ارائه کاملا نادرست از واقعیت است.»

روزنامه محافظه‌کار دیلی تلگراف معتقد است که «اظهارات این زوج نوعی ابراز بی احترامی کودکانه نسبت به فرهنگ و آداب و رسوم بریتانیا است و شاهزاده هری کل کشور را همچون گروهی از برتری‌طلبان سفیدپوست حامی برکسیت می‌بیند.»

تلگراف همچنین اظهارات این زوج را حمله به کشورهای مشترک المنافع دانسته و آن را برجسته می‌کند و «از پخش سکانس‌هایی که تداعی کننده میراث گذشته استعماری و برده داری امپراتوری بریتانیا» است انتقاد می‌کند.

نشریه تایمز نیز به این مستند واکنش نشان داد و در گزارشی نوشت که «به اعضای خانواده سلطنتی شوک وارد شده است.»

در حالی که واکنش سیاسی اندکی به این مستند نشان داده شده است، باب سیلی، نماینده حزب محافظه کار بریتانیا به رسانه‌ها گفت که در حال انجام مقدمات قانونی برای سلب عناوین سلطنتی هری و مگان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خاندان سلطنتی بریتانیا می‌گوید بقایای شاهزاده اتیوپیایی قرن ۱۹ را پس نخواهند داد

تعقیب و گریز ۲ ساعته پاپاراتزی‌ها با شاهزاده هری و مگان در نیویورک

استعفای یکی از اعضای دربار سلطنتی بریتانیا به دلیل رفتار نژادپرستانه