Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیروزی سناتور دموکرات در ایالت جورجیا؛ نامزد مورد حمایت ترامپ شکست را پذیرفت

رافائل وارناک، سناتور دموکرات ایالت جورجیا
رافائل وارناک، سناتور دموکرات ایالت جورجیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده با استفاده از  AP
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دموکرات‌ها در جریان انتخابات نوامبر و از همان دور اول کنترل سنا را در دست گرفتند هر چند برتری در مجلس‌نمایندگان با جمهوریخواهان شد. کسب یک کرسی دیگر در سنا (۵۱ کرسی) به دموکرات‌ها اجازه خواهد داد تا نفوذ و تاثیر بیشتری بر کمیسیون‌های مهم پارلمانی داشته باشند

آگهی

دور دوم انتخابات سنا در ایالت جورجیا با پیروزی حزب جوبایدن همراه شده است. رافائل وارناک دموکرات موفق شده در رقابتی تنگاتنگ با هرشل واکر، نامزد جمهوریخواهان که از حمایت دونالد ترامپ نیز برخوردار بود، کرسی سنای خود را حفظ کند.

هر چند در صورت تائید رسمی این نتیجه هم تغییری در آرایش سنا به‌وجود نخواهد آمد اما یک پیروزی مهم برای جوبایدن و یک شکست برای شخص دونالد ترامپ محسوب می‌شود که گفته می‌شود خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آماده می‌کند.

جوبایدن ساعتی پیش از آغاز شمارش آرا در این ایالت با اطمینان از پیروزی صحبت کرده بود. جو بایدن گفت:‌ «ما برنده می‌شویم، ما در جورجیا پیروزیم.»

دموکرات‌ها در جریان انتخابات نوامبر و از همان دور اول کنترل سنا را در دست گرفتند هر چند برتری در مجلس‌نمایندگان با جمهوریخواهان شد. کسب یک کرسی دیگر در سنا (۵۱ کرسی) به دموکرات‌ها اجازه خواهد داد تا نفوذ و تاثیر بیشتری بر کمیسیون‌های مهم پارلمانی داشته باشند و نقش جو مانچین، سناتور دموکرات اعتدال‌گرا را که تاکنون در چندین پرونده برای تیم بایدن دردسرساز شده، در روند تصمیم‌گیری بسیار محدود خواهد کرد.

جمهوریخواهان از آن سو در نظر داشتند تا با پیروزی در جورجیا و در حالیکه حدود ۷۰۰ روز تا انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی‌مانده قدرت بلوکه‌کردن امور را نزد خود گسترش دهند و مانع پیشبرد طرح‌های مورد نظر دموکرات‌ها در کنگره شوند.

طبق نتایج اولیه شماره آراش رافائل وارناک ۵۱.۴ درصد آرا را بدست آورده. این سیاستمدار ۵۳ ساله علاوه بر سناتوری، کشیش هم هست و بابت انتخاب مجدد خود از خدا و زحمات مادرش تشکر کرده است.

این درحالیست که رقیب جمهوریخواه ۶۰ ساله او ۴۸.۶ درصد آرا را از آن خود کرده است. این نامزد آفریقایی تبار که از حمایت دونالد ترامپ برخوردار بود تا کنون پرونده‌های جنجالی زیادی داشته است. نظرات رادیکال این بازیکن سابق فوتبال آمریکایی در مخالفت با سقط جنین در حالی زبانزد است که گفته می شود می‌شود وی در خفا هزینه سقط پارتنرهای سابق خود را پراخت کرده بوده است. او با پذیرش شکست گفته از مبارزه دست بر نمی‌دارد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنای آمریکا پس از سی سال اولین گام برای اصلاح قانون کنترل اسلحه را برداشت

قانون حمایت از حق سقط جنین در سنای آمریکا رای نیاورد

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»