وضع تحریم‌های تازه ایالات متحده علیه حزب الله لبنان

گروهی از نیروهای حزب‌الله لبنان
گروهی از نیروهای حزب‌الله لبنان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مطابق بیانیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC)، دو فرد و دو شرکت مستقر در لبنان به دلیل ارائه خدمات مالی به حزب الله و همچنین یک فرد دیگر که در تسهیل خرید تسلیحات برای این گروه مشارکت دارد، تحت تحریم قرار گرفتند.

آگهی

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، ایالات متحده روز پنجشنبه افراد و شرکت‌هایی را به اتهام ارائه خدمات مالی به حزب الله و تسهیل خرید تسلیحات برای این «گروه تروریستی» تحریم کرد.

مطابق بیانیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC)، دو فرد و دو شرکت مستقر در لبنان به دلیل ارائه خدمات مالی به حزب الله و همچنین یک فرد دیگر که در تسهیل خرید تسلیحات برای این گروه مشارکت دارد، تحت تحریم قرار گرفتند.

بر این اساس، عادل محمد منصور که هدایت یک موسسه شبه مالی تحت مدیریت حزب الله را بر عهده داشت، حسن خلیل که برای تهیه سلاح برای حزب الله فعالیت می‌کرد و ناصر حسن نصر، که با یک نهاد خدمات مالی متعلق به این گروه همکاری می‌کرد، تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفتند. 

دو شرکتی نیز که روز پنجشنبه وارد فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا شدند، الخبرا و حسابرسان نام داشتند.

ایالات متحده، ماه گذشته نیز تحریم‌هایی را علیه یک شبکه بین‌المللی قاچاق نفت که به گفته این کشور تحت اداره حزب الله و نیروی قدس ایران قرار داشت، وضع کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای کاخ سفید: گروه واگنر در حال آماده شدن برای تسلیح ایران یا حزب‌الله لبنان است

آمریکا یک شبکه‌ خانوادگی در لبنان و آمریکای جنوبی را به اتهام تامین مالی حزب‌الله تحریم کرد

خلاء قدرت در بیروت؛ پارلمان لبنان برای بار دوازدهم در انتخاب رئیس‌جمهور ناکام ماند