تیم ایران با شکست مقابل آمریکا از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حذف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شکست تیم ملی ایران در مقابل آمریکا
شکست تیم ملی ایران در مقابل آمریکا   -   کپی رایت  AP photo

تیم ملی فوتبال ایران با پذیرش شکست مقابل آمریکا از راه‌یابی به مرحله بعدی جام جهانی ۲۰۲۲ بازماند.

شب نخست از سومین بازی‌های تیم‌های حاضر در جام جهانی با پیروزی هلند و سنگال از گروه نخست و همچنین انگلیس و آمریکا از گروه دوم به پایان رسید. 

تیم‌های ایران و آمریکا در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که ایران با یک تساوی هم می‌توانست راهی مرحله بعدی رقابت‌ها شود. شاگردان کیروش در نیمه نخست با ارائه نمایشی ناهماهنگ و پر اشتباه توپ و میدان را به حریف واگذار کردند. در نهایت در دقایق پایانی نیمه نخست روی اشتباه خط دفاعی ایران و پاس عرضی سرجینیو دست، پولیسیچ، ستاره آمریکا و باشگاه چلسی توانست دروازه ایران را باز کند. 

ملی‌پوشان ایران خوش‌شانس یودند که در آخرین ثانیه‌های نیمه نخست، گل دوم آمریکا آفساید اعلام شد و ۴۵ دقیقه نخست با همان نتیجه ۱-۰ به سود آبی‌پوشان ایالات متحده به پایان رسید. 

شاگردان کیروش در این بازی برنامه خاصی برای حمله و گلزنی نداشتند و آمریکایی‌ها به خوبی توانسته بودند تمام فضاهای ممکن را برای بازیکنان ایران ببندند. 

همچنین در ابتدای نیمه دوم کریستین پولیشیچ که در صحنه به ثمر رساندن گل، مصدوم شده بود، از بازی بیرون رفت و خط حمله آمریکا در نیمه دوم دیگر نتوانست موقعیتی روی دروازه ایران ایجاد کند، اما در عین حال تیم ملی ایران هم نتوانست موقعیت جدی و قابل توجهی در مقابل رقیب خود ایجاد کند. 

در نیمه دوم هم تلاش‌های بازیکنان تیم ملی برای به ثمر رساندن گل بی‌نتیجه به پایان رسید و در نهایت مسابقه با همان نتیجه ۱-۰ به پایان رسید. 

در دیگر بازی این گروه هم تیم ملی انگلیس با شکست ۳-۰ ولز موفق شد جایگاه خود در صدر جدول را تثبیت کند. 

با این نتایج انگلیس با ۷ و آمریکا با ۵ امتیاز به عنوان تیم‌های اول و دوم این گروه راهی مرحله بعد شدند و به ترتیب با سنگال و هلند رو به رو خواهند شد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هلند و اکوادور به مرحله حذفی صعود کردند

بازی‌های سوم تیم‌ها در مرحله مقدماتی در هر گروه به صورت همزمان برگزار می‌شود تا از هرگونه تبانی احتمالی جلوگیری شود. در گروه نخست بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، هلند به مصاف قطر میزبان رفت. قطری‌ها که عملکردی ضعیف در این رقابت‌ها بر جای گذاشته بودند، همچنان به همان رویه ادامه دادند و در مقابل تیم قدرتمند هلند حرفی برای گفتن نداشتند.

هلندی‌ها در این مسابقه با به ثمر رساندن ۲ گل جایگاه خود در رده نخست جدول را تثبیت کردند و توانستند با ۷ امتیاز به عنوان تیم اول گروه اول، به مرحله بعدی رقابت‌ها راه یابند.

در دیگر بازی این گروه اما، اکوادوری‌ها برخلاف انتظار نتوانستند از سنگال مساوی بگیرند تا خیلی زود با رقابت‌ها خداحافظی کنند. قهرمان آفریقا در این مسابقه موفق شد با نتیجه ۲-۱ حریف آمریکا جنوبی خود را شکست دهد و به همراه هلند راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.