جام جهانی قطر ۲۰۲۲؛ بلژیک به مراکش باخت، بروکسل بهم ریخت

شهر بروکسل پس از دیدار بلژیک با مراکش
شهر بروکسل پس از دیدار بلژیک با مراکش Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس بلژیک می‌گوید که روز یکشنبه پس از پیروزی مراکش مقابل تیم ملی فوتبال این کشور در جام جهانی قطر، خشونت‌ها و ناآرامی‌هایی در بروکسل پایتخت گزارش شده است.

آگهی

پلیس بلژیک می‌گوید که روز یکشنبه پس از پیروزی مراکش مقابل تیم ملی فوتبال این کشور در جام جهانی قطر، خشونت‌ها و نا آرامی‌هایی در بروکسل پایتخت گزارش شده است.

پلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حتی قبل از پایان مسابقه، ده‌ها نفر در مرکز شهر به‌دنبال درگیری با پلیس بودند و امنیت عمومی را به خطر انداختند.

این نهاد اعلام کرد شماری از افراد با استفاده از مواد آتش‌زا اقدام به ایجاد آتش در بزرگراه‌های عمومی و تخریب چراغ‌های راهنمایی کردند.

پلیس می‌گوید که پس از این ناآرامی‌ها تصمیم گرفتند با خودروهای آب‌پاش و گاز اشک‌آور مداخله کنند. این نهاد اعلام کرد که یک خبرنگار در صحنه ناآرامی‌ها مجروح شد.

پلیس از ساکنان و هواداران فوتبال خواست تا از تردد در برخی از مناطق مرکزی شهر خودداری کنند. ایستگاه‌های مترو بسته شد وخیابان‌ها برای محدود کردن جمعیت مسدود شده‌اند.

شهردار بروکسل در واکنش به این ناآرامی‌ها گفت: «من به شدیدترین شکل حوادث بعدازظهر امروز را محکوم می‌کنم. پلیس قاطعانه وارد عمل شده است. بنابراین توصیه می‌کنم که هواداران فوتبال از رفتن به مرکز شهر خودداری کنند. پلیس تمام تلاش خود را برای حفظ نظم عمومی انجام می‌دهد.»

وی افزود که به پلیس گفته است تا آشوبگران را بازداشت کند.

مراکش که در بازی نخست خود در برابر کرواسی به تساوی رسیده بود توانست در بازی دوم خود بلژیک را دو بر صفر شکست دهد. ایران در دوره قبلی جام جهانی با تیم مراکش هم گروه بود که توانست این تیم را یک بر صفر شکست دهد.

از سوی دیگر بلژیک در حالی متحمل این شکست شد که در رده‌بندی فیفا تیم دوم جهان است و در دوره قبلی نیز توانسته بود عنوان سومی جام جهانی روسیه را کسب کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی در وقت اضافه؛ ایران با دو گل، ولز را در جام جهانی قطر شکست داد

یک روسپی، کیف پول بازیکن تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن را به «سرقت» برد

لیگ قهرمانان آفریقا؛ زخمی شدن ۳۸ مامور امنیتی تونس در دیدار نیمه نهایی