ثبت رکورد ۱۷ میلیون تومانی سکه طلا همزمان با صعود نرخ ارز در بازار ایران

بازار تهران
بازار تهران Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود تعطیلی آخر هفته بازار جهانی طلا، افزایش بهای دلار آمریکا در بازار آزاد تهران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا به ۱۷ میلیون و ۵۵ هزار تومان برسد.

قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در جریان معاملات صبح یکشنبه بازار تهران با ثبت رکوردی بی‌سابقه از مرز ۱۷ میلیون تومان گذشت. 

آگهی

در جریان داد و ستدهای روز یکشنبه بازار تهران، قیمت فروش هر دلار آمریکا با بیش از ۳۰۰ تومان افزایش نسبت به نرخ پایانی مبادلات روز شنبه به ۳۶ هزار تومان رسید که بالاترین نرخ در سه هفته گذشته محسوب می‌شود. این افزایش در شرایطی رخ داد که بانک مرکزی ایران نیز روز یکشنبه نرخ رسمی عرضه اسکناس دلار را در شبکه صرافی تحت نظارت خود ۳۵۱ تومان بالا برد و به ۳۱ هزار و ۸۵۸ تومان رساند.

با وجود تعطیلی آخر هفته بازار جهانی طلا، افزایش بهای دلار آمریکا در بازار آزاد تهران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا به ۱۷ میلیون و ۵۵ هزار تومان برسد، نرخی که یک رکورد تاریخی برای سکه طلای موسوم به طرح امامی محسوب می‌شود. 

هر یورو نیز طی مبادلات روز یکشنبه بازار آزاد ارز تا ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش شد. نرخ رسمی یورو نیز از سوی بانک مرکزی ایران ۳۳ هزار و ۱۶۴ تومان تعیین شد که  ۳۹۱ تومان بالاتر از نرخ روز شنبه بود. 

افزایش نرخ ارز در بازار ایران در شرایطی است که بانک مرکزی این کشور روز یکشنبه اعلام کرد که ذخایر اسکناس این بانک در سطح مطلوبی قرار دارد. بر همین اساس، بانک مرکزی ایران امیدوار است که با انتشار اوراق ارزی دارای سررسید کوتاه‌مدت (سه‌ماهه) مانع از جهش بیشتر قیمت‌ها شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه روند افزایشی قیمت طلا در بازار تهران؛ سکه با ۱۶ میلیون و ۷۹۱ هزار تومان رکورد زد

چگونه دست کله‌گنده‌ترین دلال طلای جهان در دستکاری قیمت‌های بازار رو شد؟

یک روز پس از افتتاح مرکز جدید مبادله ارز و طلا یورو و دلار رکورد تاریخی خود را شکستند