Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

با رای مثبت کاربران توئیتر، ایلان ماسک فرمان «عفو‌ عمومی» صادر کرد

ایلان ماسک حساب‌های تعلیق شده توئیتر را بازگرداند
ایلان ماسک حساب‌های تعلیق شده توئیتر را بازگرداند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق اعلام ایلان ماسک بیش از ۳.۱۶ میلیون در این نظرسنجی غیررسمی شرکت کرده و ۷۲.۴ درصد آن‌ها بر این اعتقاد بوده‌اند که توئیتر باید اجازه فعال‌ شدن مجدد حساب‌های تعلیق‌شده را بدهد.

آگهی

مالک جدید توئیتر با نظرمثبت اکثریت کاربران، حساب‌‌های تعلیق‌شده این شبکه اجتماعی را مجددا فعال خواهد کرد. ایلان ماسک که به‌تازگی مالک و مدیرعامل توئیتر شده، با طرح یک پرسش غیررسمی از کاربران این شبکه برای بازگرداندن حساب‌های تعلیق شده نظرسنجی کرده بود.

ایلان ماسک در نهایت روز پنجشنبه ۲۴ نوامبر و در پاسخ به انتقاداتی که معیارهای تعدیل محتوا را تابع نظرات شخصی او دانسته بودند اعلام کرد که «با انتخاب مردم، عفو از هفته‌آینده آغاز می‌شود.» او در پیام توئیتری خود بار دیگر به یک ضرب‌المثل لاتین «صدای مردم، صدای خداست» که در نظرسنجی‌های دیگرش هم به آن استناد کرده بود، استفاده کرده است.

ثروتمندترین فرد دنیا پیش‌تر هم اقدام مشابهی را در مورد فعال‌سازی مجدد حساب دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری پیشین آمریکا انجام داده بود.

طبق اعلام ایلان ماسک بیش از ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار در این نظرسنجی غیررسمی شرکت کرده و ۷۲.۴ درصد آن‌ها بر این اعتقاد بوده‌اند که توئیتر باید اجازه فعال‌شدن مجدد حساب‌های تعلیق‌شده را تا زمانی که مقرراتی را نقض نکرده‌اند یا «خطای فاحشی» نکرده‌اند، صادر کند.

ثروتمندترین انسان دنیا که حالا علاوه بر تسلا و اسپیس‌ایکس کنترل توئيتر هم در دستان اوست بر این باور است که این شبکه اجتماعی عرصه‌ای مجازی برای تضارب آراست و برای پیشبرد دموکراسی امری ضروری و لازم است. معتقدان می‌گویند که چنین دیدگاهی احتمال افزایش انتشار اخبارجعلی و سخنان نفرت‌انگیز و همچنین سواستفاده را تشدید می‌کند.

ایلان ماسک همزمان با اعلام این «عفو عمومی» در دیدار با کارکنان توئیتر از تعدیل هزینه‌های شرکت و کاهش خدمات رفاهی مازاد به پرسنل خبر داده است. او پیش‌تر هم با دورکاری اکثر کارکنان توئیتر مخالفت کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حذف تیک آبی از حساب کاربران توئیتر؛ ایلان ماسک نشان پاپ را هم حذف کرد

توئیتر اکانت برخی از خبرنگاران را تعلیق کرد؛ اتحادیه اروپا درباره تحریم‌های احتمالی هشدار داد

ایلان ماسک به «دورکاری» کارکنان توییتر پایان داد