کارزار اروپایی برای مقابله با استفاده تسلیحاتی روسیه از سرمای زمستان

مرکز شهر کی‌یف پایتخت اوکراین در روز چهارشنبه ۲۳ نوامبر در پی قطع گسترده برق پس از حملات موشکی روسیه
مرکز شهر کی‌یف پایتخت اوکراین در روز چهارشنبه ۲۳ نوامبر در پی قطع گسترده برق پس از حملات موشکی روسیه Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با عقب‌نشینی روسیه در میدان نبرد، کرملین به تاکتیک‌های جنگ تمام‌عیار متوسل شده و در تلاش است زیرساخت‌های انرژی غیرنظامی اوکراین را نابود کند. با این اوصاف، اوکراینی‌ها احتمالاً سخت‌ترین زمستان در تاریخ مدرن این کشور را تجربه خواهند کرد.

آگهی

در روزها و ساعات گذشته کارگران بخش انرژی اوکراین به‌شدت در تلاش هستند تا بلکه بتوانند هرچه سریع‌تر قسمت‌های آسیب‌دیده تأسیسات انرژی در این کشور را تعمیر و برق آن را مجدداً به شبکه توزیع بازگردانند.

بعد از حملات موشکی چند روز گذشته روسیه به زیرساخت‌های انرژی در اوکراین، برق مناطقی از این کشور و به‌ویژه در بیش از دو سوم پایتخت دچار قطعی شد و مشکلاتی را برای ساکنین به وجود آورده است.

با عقب‌نشینی روسیه در میدان نبرد، کرملین به تاکتیک‌های جنگ تمام‌عیار متوسل شده و در تلاش است زیرساخت‌های انرژی غیرنظامی اوکراین را نابود کند. با این اوصاف، اوکراینی‌ها احتمالاً سخت‌ترین زمستان در تاریخ مدرن این کشور را تجربه خواهند کرد. ده‌ها میلیون نفر با خاموشی‌های طولانی‌مدت همراه با اختلال در خدمات ضروری آب و گرمایش مواجه هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید.

خانم لیندا توماس گرینفیلد نماینده ایالات متحده در سازمان ملل، مسکو را به «استفاده تسلیحاتی از سرمای زمستان» متهم کرد و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز خواستار اقدام فوری سازمان ملل علیه این «ساختار وحشت‌آفرین» روسیه شد.

در واکنش شبکه‌ای متشکل از ۱۷۰ عضو د  قالب انجمن شهرداری‌های اروپا کارزاری تحت عنوان «ژنراتورهای امید» را برای جمع‌آوری و انتقال مولدهای برق برای شهروندان اوکراینی راه‌اندازی کرده‌اند.

پیش‌تر دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به این تحولات گفته بود که رنج غیرنظامیان در اوکراین به دلیل امتناع کی‌یف از «تن ندادن به مذاکره و امتناع از تلاش برای یافتن زمینه‌های مشترک تفاهم است.»

خانم روبرتا متسولا رئیس پارلمان اروپا با حمایت از کارزار «ژنراتورهای امید» گفت «پارلمان اروپا و اتحادیه اروپا همبستگی قابل‌توجهی با اوکراین در زمینه‌های بشردوستانه، نظامی و مالی نشان داده‌اند. حالا به حمایت عملی برای پشت سر گذاشتن زمستان نیاز است. من از همه شهرها، شهرستان‌ها و مناطق در سراسر اروپا می‌خواهم به این کارزار بپیوندند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصمیم جنجالی رئیس «کوپ ۲۶» در افتتاح یک معدن زغال سنگ در بریتانیا

فرمانده ارتش اوکراین: وضعیت در جبهه نبرد با وجود مهار حملات روس‌ها «دشوار» است

جسد خلبان فراری روس که به اوکراین پناهنده شده بود در جنوب اسپانیا پیدا شد