Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آیا حضور دختر رهبر کره شمالی در انظار عمومی برای نخستین بار معنی خاصی دارد؟

کیم جونگ اون به همراه دخترش
کیم جونگ اون به همراه دخترش Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز شنبه برای نخستین بار دختر خود را همزمان با پرتاب بزرگترین موشک بالستیک این کشور مجهز به سلاح هسته‌ای به دنیا نشان داد.

آگهی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز شنبه برای نخستین بار دختر خود را همزمان با پرتاب بزرگترین موشک بالستیک این کشور مجهز به سلاح هسته‌ای به دنیا نشان داد. این موضوع باعث توجه بسیار به یکی از اعضای نسل چهارم خانواده خاندانی شد که بیش از هفت دهه بر کره شمالی حکومت می‌کنند.

خبرگزاری دولتی کره شمالی روز شنبه گزارش داد که این کشور روز جمعه یک موشک قاره پیمای هواسونگ-۱۷ را آزمایش کرد.

با این حال بزرگترین شگفتی حضور دختر کیم بود که وجودش هرگز تا پیش از این به‌طور عمومی تایید نشده بود.

رسانه دولتی کره شمالی اشاره‌ای به نام و سن این دختر که در عکس‌ها با کت سفید رنگ حاضر است و دست در دست پدرش دارد نکرد.

کیم در این مراسم گفت که پرتاب موشک هواسونگ-۱۷ به‌عنوان دوربردترین موشک کره شمالی با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای ثابت کرد که آن‌ها سلاح قابل اعتمادی برای مهار تهدیدات نظامی به رهبری ایالات متحده دارند.

زندگی خصوصی کیم برای بسیاری ناشناخته است اما رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند که کیم در سال ۲۰۰۹ با ری، خواننده سابق ازدواج کرد و این زوج سه فرزند دارند که در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ به دنیا آمدند.

با این حال مشخص نبود که کیم کدام فرزندش را به محل پرتاب موشک برده است. دنیس رادمن، ستاره بازنشسته ان‌بی‌ای در سال ۲۰۱۳ پس از سفر به پیونگ یانگ به روزنامه بریتانیایی گاردین گفته بود که او و کیم در کنار دریا لحظات آرامش بخشی را با خانواده رهبر کره شمالی سپری کردند و او دختر بچه کیم به نام جو آئه را در بغل خود داشت.

朝鮮通信社/AP
رهبر کره شمالی به همراه دختر و همسرش朝鮮通信社/AP

کیم جانشین بعد از خود تاکنون مشخص نکرده است. با این حال هنگامی که در سال ۲۰۲۰ شایعات تایید نشده درباره وضعیت سلامتی او منتشر شد، گمانه‌زنی‌ها درباره جانشین او نیز بالا گرفت. بسیاری از ناظران در آن زمان گفتند که خواهر کوچکتر کیم یعنی کیم یو جونگ در صورت ناتوانی برادرش وارد عمل می‌شود و کشور را اداره می‌کند.

چیون سانگ چانگ تحلیلگر در موسسه سئوژونگ کره جنوبی گفت اگر کیم به بردن این دختر به رویدادهای عمومی مهم ادامه دهد می‌تواند نشان دهنده این باشد که او جانشین کیم خواهد شد.

وی افزود: «در نظام کره شمالی، فرزندان کیم جونگ اون مانند یک سلسله وضعیت یک شاهزاده یا شاهدخت را خواهند داشت.»

ناظران دیگری می‌گویند که کیم با بردن همسر و دخترش به یک سایت آزمایش موشکی نشان داد که به پرتاب موفقیت آمیز این سلاح اطمینان دارد یا ممکن است سعی کرده تصویری را به‌عنوان یک رهبر عادی همراه با خانواده‌اش را نشان دهد.

朝鮮通信社/AP
رهبر کره شمالی به همراه دخترش朝鮮通信社/AP

نشان دادن تصویر فرزند خانواده کیم بسیاری از ناظران کره شمالی را شگفت زده کرده است.

کیم در سال ۲۰۱۰ زمانی که ۲۶ سال داشت برای نخستین بار نامش در رسانه‌های دولتی علنی شد زیرا او انبوهی از پست‌ها را پیش از مرگ پدرش کیم جونگ ایل در سال بعد به ارث برد. اما کیم جونگ ایل هم وضعیت مشابهی داشت و وقتی ۳۱ ساله بود در سال ۱۹۷۳ به یک پست کلیدی در حزب حاکم رسید انتصابی که به عنوان گام کلیدی در مسیر جانشینی کیم ایل سونگ، پدرش تلقی می‌شد. کیم جونگ ایل در سال ۱۹۸۰ به‌عنوان جانشین پدرش در کنگره حزب معرفی شد.

تحلیلگر موسسه سئوژونگ کره جنوبی می‌گوید کیم جونگ اون ممکن است دخترش را که در ذهنش بیش از همه شبیه خود می‌داند وارث تخت خود کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید‌های خواهرِ کیم؛ آمریکا بمب‌افکن‌ها و جت‌های رادارگریز را به پرواز در می‌آورد

کیم جونگ اون: کره شمالی به دنبال داشتن قوی‌ترین نیروی هسته‌ای جهان است

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار