Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کیم جونگ اون: کره شمالی به دنبال داشتن قوی‌ترین نیروی هسته‌ای جهان است

North Korea Kim Daughter
North Korea Kim Daughter Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیم در سخنرانی اخیر خود «هواسونگ-١٧» را «قوی‌ترین سلاح استراتژیک جهان» توصیف کرد که نشان‌دهنده عزم و توانایی کره شمالی برای ساختن «قوی‌ترین ارتش جهان» است.

آگهی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد که کشورش قصد دارد صاحب «قدرتمندترین نیروی هسته‌ای جهان» شود.

بنا بر گزارش رسانه‌های دولتی این کشور، کیم این خبر را روز یکشنبه در جریان مراسم ارتقای درجۀ ده‌ها افسر نظامی که در پرتاب موشک بالستیک جدید دخیل بودند، اعلام کرده و گفته است: «هدف نهایی کره شمالی، داشتن قدرتمندترین نیروی استراتژیک جهان است. یک نیروی مطلق و بی‌سابقه در قرن.»

در جریان این مراسم که بار دیگر دخترش او را همراهی می‌کرد، کیم جونگ اون ادعا کرد که «تقویت توانمندی‌های هسته‌ای کشور» قدرت محافظت از کرامت و حاکمیت دولت و مردم را دوچندان خواهد کرد.

پرتاب آزمایشی «هواسونگ-١٧» که بزرگترین موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی است، در ۱۸ نوامبر(۲۷ آبان) انجام شد و کیم جونگ اون همزمان با پرتاب این موشک نیز اعلام کرده بود با تمام توان با «تهدیدات هسته‌ای ایالات متحده» مقابله خواهد کرد.

کیم در سخنرانی اخیر خود نیز «هواسونگ-١٧» را «قوی‌ترین سلاح استراتژیک جهان» توصیف کرد و گفت که این موشک نشان‌دهندۀ عزم و توانایی کره شمالی برای ساختن «قوی‌ترین ارتش جهان» است.

او همچنین افزود که دانشمندان کره شمالی «در توسعه فناوری نصب کلاهک‌های هسته‌ای روی موشک‌های بالستیک به پیشرفت شگفت‌انگیزی دست یافته‌اند» و ابراز امیدواری کرد که این موفقیت‌ها، توانایی‌های بازدارندگی هسته‌ای کشور را با سرعت فوق العاده‌ای افزایش دهد.

رسانه‌های دولتی کره شمالی همچنین عکس‌هایی از کیم در کنار دانشمندان، مهندسان و مقامات نظامی شرکت کننده در این آزمایش منتشر و اعلام کردند که این افراد متعهد شدند از «اقتدار مطلق» حزب و کیم دفاع کنند و موشک‌هایشان تنها در جهت‌هایی به پرواز درآیند که کیم تعیین می‌کند.

پرتاب موشک بالستیک «هواسونگ-١٧» که می‌تواند به خاک اصلی ایالات متحده برسد، واشنگتن را بر آن داشت تا از شورای امنیت سازمان ملل بخواهد بیانیه‌ای را برای پاسخگو کردن کره شمالی صادر کند.

بنا بر اعلام خبرگزاری رسمی کره شمالی، کمیته قدرتمند مجلس عالی خلق کره شمالی نیز به موشک «هواسونگ-١٧» نشان‌های افتخار متعددی از جمله «ستاره طلای کره شمالی و نشان درجه یک پرچم ملی کره شمالی» اعطا کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا حضور دختر رهبر کره شمالی در انظار عمومی برای نخستین بار معنی خاصی دارد؟

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد